Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1324884 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 444
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Utilizator anonim

Dr2005 wrote:
http://acteinterne.pmb.ro/legis/acteinte ... p?f=7384

3 sunt pe 41... celelalte 4 unde sunt?



Una in dep Alexandria, una in Dep Militari, cealalta nu stiu, probabil in Giurgiu.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB mitzu21

Despre prelungirea traseelor si modificarea lor, stand in cartierul Titan cred ca desfiintarea capatului Barajul Dunarii ar fi o idee foarte buna. Zona AUchan Titan a devenit una foarte aglomerata iar un mijloc de transport care sa intoarca in parcarea Auchan Titan ar mai lua ffff multi calatori care pleaca din Auchan, plus ca ar fi inca niste banuti pt RATB pentru ca din cate stiu eu Hipermarketurile platesc ca sa intoarca mijloacele de transport in fata magazinului.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Chev Celios

Este in plan prelungirea lui 253 pana la Real Pallady.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB LArSON

@mitzu21  Cred ca cei de la Auchan n-au avut chef sa plateasca ca altfel ar fi fost deja autobuze care sa intoarca acolo.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB mitzu21

Sa speram ca este ceva sigur in viitor. Auchan se bazeaza pe faptul ca au un nr de 15?? microbuze care efectueaza curse gratuite pentru clienti pe anumite trasee dar tind sa cred ca intretinerea + alte cheltuieli costa mai mult decat ar plati RATB ca sa mute 2 linii in parcarea magazinului. Cat despre Real pare mai sigura (ex. Real Berceni cu linia 232) desi aici la Real Pallady mai exista liniile de tramvai 19,40 care preiau calatorii din cartierul Titan catre Real :)

 


Re: Stiri, noutati, perspective Costin

adrian buda wrote:
Statie noua pe Bd. Ion Mihalache
Joi, 10 Iunie 2010

Pentru a veni in sprijinul publicului calator, incepand cu data de 11.06.2010 se infiinteaza statia de autobuze 'Banu Manta'. Aceasta statie va fi amplasata pe Bd. Ion Mihalache, la intersectia cu Bd. Banu Manta, pentru liniile 300 si 620 pe sensul spre Piata Clabucet, respectiv pentru liniile 205, 300 si 620 pe sensul spre Piata Victoriei.


Adica pe sensul spre Piata Victoriei or sa puna statia fix dupa vulcanizarea aia de pe coltul cu Dr Felix. E bine, sunt curios cum o sa opreasca autobuzul, trecand printre masinile clientilor vulcanizarii...

 


Re: Stiri, noutati, perspective adrian buda

adrian buda wrote:
Statie noua pe Bd. Ion Mihalache
Joi, 10 Iunie 2010

Pentru a veni in sprijinul publicului calator, incepand cu data de 11.06.2010 se infiinteaza statia de autobuze 'Banu Manta'. Aceasta statie va fi amplasata pe Bd. Ion Mihalache, la intersectia cu Bd. Banu Manta, pentru liniile 300 si 620 pe sensul spre Piata Clabucet, respectiv pentru liniile 205, 300 si 620 pe sensul spre Piata Victoriei.

  UPDATE: De asemenea, ca urmare avizului Comisiei Tehnice de Circulatie, statia de autobuze Piata Ion Mihalache, situata pe Bd. Ion Mihalache, de pe sensul spre terminalul Clabucet, va fi reamplasata la cca 60 metri spre acest terminal.

 


Re: Stiri, noutati, perspective shoppy

"Terminalul Clabucet"  :lol:  :lol:  :lol: hai ca a fost tare asta...
Unde  :evil: fac astia statii la Banu Manta nici nu vreau sa ma gandesc, ca nu e loc de nimic acolo.
Si care e statia Ion Mihalache? Cea de la piata 1 Mai?(daca ii mai zice asa...)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Tom

Pe partea spre Piata Victoriei cum se va numi statia? La Rotisor? :D Aveau pui la rotisor foarte buni acolo :twisted:

 


Re: Stiri, noutati, perspective Costin

"Banu Manta" se numesc amandoua statiile. Pana acum se pare ca functioneaza bine, o data cu eliminarea parcarii pe banda 1 in timpul zilei.

 


Re: Stiri, noutati, perspective DeSimon

Dr2005 wrote:
Sunt curios cum vor proceda celelalte autobaze... Militari, Titan, Pipera, Nordului sigur vor casa la greu... dar Ferentari si Floreasca?


Dece Floreasca si Ferentari n-ar casa si ele la greu ? Chiar cred ca asta se va intampla, pentru ca cand la toamna se va vorbi de reintroducerea preorasenestilor, RATB va putea zice ca nu are destule vehicule pentru a putea asigura aceste linii si probabil astfel va scapa definitiv de preorasenestile  :twisted:  Foarte pacat treaba asta  :roll:

 


Re: Stiri, noutati, perspective Fritz

303 asta il introduc baietii de fiecare data cand retrag cursele preorasenesti  :lol:

 


Re: Stiri, noutati, perspective 3mil

Dr2005 wrote:
Sunt curios cum vor proceda celelalte autobaze... Militari, Titan, Pipera, Nordului sigur vor casa la greu... dar Ferentari si Floreasca?


Marti si miercuri am vazut invazie de RdS pe 101. Probabil cum spuneai si tu, ca in 2005 se scot pe linii ,,centrale" pentru a face km sa poata fi casate cu motiv...

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Stiri, noutati, perspective Tom

Linia 86 se suspenda.
Cum ar fi fost daca mai exista retea de troleibuz pe Magheru / Balcescu / 1848 (sau cum se mai cheama acum) sau pe str Icoanei ?

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420554 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use