Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul Cluj

 

Topic: Știri, noutăți, perspective

470 posts, 199182 views
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 34
 
 

📖 Pagination options
Re: Stiri, noutati, perspective Robert

Sunt curios cum de au reusit sa puna prima oara un pret gresit, tinand comt ca abia cumparasera 20 de troleibuze, doar trebuia copiat caietulde sarcini.

Creste viteza la 75 de km, poate vedem troleibuze in afara clujului.

 


Linia de autobuz nr. 18 DobreCatalin15

În luna ianuarie, a fost înfiinţată o nouă linie de autobuz, linia nr. 18. Pe această linie autobuzele pot circula de la strada Posada până pe strada Voievodu Gelu, în Borhanci.

 


Re: Stiri, noutati, perspective Costin

Nu era nevoie de topic nou, informatia sta foarte bine aici.

 


Linia de autobuz nr. 18 DobreCatalin15

Pe linia 18, au început să circule mai multe autobuze: 391, 452, 694 şi aşa mai departe.

 


Re: Stiri, noutati, perspective Costin

Normal ca circula autobuze pe linia 18, doar e linie de autobuz ;)

Deci, care e noutatea?

 


Re: Stiri, noutati, perspective DobreCatalin15

E o veste bună pentru locuitorii de pe strada Voievodu Gelu; ei pot de acum să meargă până în piaţa Cipariu cu autobuzul liniei 18.

 


Re: Stiri, noutati, perspective Costin

Este o informatie complet irelevanta pentru forumul nostru, asa cum ti-am atras atentia si in alt topic. Sa stii ca atentionarile sunt universal valabile, nu se aplica doar in subiectul unde sunt facute. Acesta e un avertisment, la urmatoarea incalcare a regulamentului, iei vacanta.

 


Re: Stiri, noutati, perspective Victor92

La Cluj-Napoca, s-a implementat de ceva timp utilizarea cardului/portofelului electronic de calatori.

Este foarte simplu de utilizat existand mai multe automate in oras. De altfel, din ce am vazut, carduri au primit si pensionarii, valabilitatea lor fiind de 1 an de zile (am vazut vreo 2,3 a caror data de expirare era 01 Ianuarie 2019).
DSC_0556.JPG (303.34 KB; downloaded 4346 times)

 


Re: Stiri, noutati, perspective Cristy

La licitatia pentru cele 50 de troleibuze articulate a depus oferta doar Solaris. Data limita de evaluare este 31.12.2018.

tb.PNG (6.26 KB; downloaded 4167 times)

 


Re: Stiri, noutati, perspective cris_m

Mai bine asa, sincer. Sper chiar sa si castige, au produse foarte bune :)

 


Re: Stiri, noutati, perspective punmeister

Ma mir ca nu s-a bagat Astra cu Urbanway 18 :shock:

 


Re: Stiri, noutati, perspective Puss in Boots

Òh ce bine!! Bravo. Sper sa iasa treaba cu Trollino. Dar 31.12 data limita? Nu e cam exagerat? Si apropo de licitatii, aia de 60 de scurte Mercedes Conecto nu fusese adjudecata? Cand incep sa vina?

Astra cred ca o sa aiba mainile pline (si pe alea pe care nu le are) cu toate comenzile de tramvaie care incep sa pice. Nu mai au timp si loc si de trolee :)

 


Re: Stiri, noutati, perspective Robert

Conecto sunt așteptate să sosească primele în decembrie a.c., probabil în aceiași perioadă cu cele 12 electrice comandate ulterior. Va fi ocupat tare departamentul de exploatare în decembrie :))

CTP conform site-ului lor au momentan în exploatare 105 troleibuze, din care 45 sunt articulate și toate cred că funcționale. Așa că nu au nevoie imediată de încă 50 articulate, mai ales că nu s-au extins liniile. Plus că ele vor fi achiziționate din fonduri europene, care cred că vor fi disponibile doar la anul, astfel probabil vor să semneze și să le plătească în 2019.

Dacă câștigă Solaris la Cluj vom avea troleibuze articulate pe noua caroserie Solaris, cea pe care au sosit și electricele. Sunt curios ce echipamente electronice vor avea pe ele, mai ales că la sfârșit de an se va termina și achiziția celor de la Solaris de către CAF.

 


Re: Stiri, noutati, perspective deprodio

Daca se aduc 50 de troleibuze noi,nu se va reactiva reteaua de pe Str.Fabricii,Campul Painii,Bulgarilor si B-dul Muncii?

 


Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 34
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Cluj  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420555 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use