Regiunile RomânieiMoldovaJudețul GalațiTransportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)

 

Topic: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați

115 posts, 52863 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Victor92

Unul din troleibuze a iesit astazi in probe, pe strazile orasului Galati.

Un clip scurt, pret de cateva secunde, poate fi vizionat aici: https://www.facebook.com/primariagl/

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați CA 205

Am o intrebare care ma framanta de cateva zile. Odata cu intrarea Skodelor pe trasee, troleibuzele MAZ 203T vor fi casate sau vor circula in continuare?
Aceasi intrebare este si la Ikarusuri.
O zi buna!

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați stefan_br

Troleibuzele MAZ au 9 ani vechime, cum iti poti imagina ca sa caseaza asa ceva?  :mrgreen:

Despre Ikarus-uri stiu ca sunt active 2 din 3 si probabil vor mai circula in continuare.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați CA 205

Acum 3 saptamani a aparut in presa ca Transurb mai cumpara inca 2 trolee pentru a inlocui complet parcul cu trolee noi! Sper ca era doar o stire de autobaza. :bere:

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați punmeister

Pai ei au cumparat 14 trolee, iar in parcul lor au 10 MAZ-uri si 3 Ikarusuri pe langa ce au cumparat acum.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Cosmin Niculiţa

stefan_br wrote:
Troleibuzele MAZ au 9 ani vechime, cum iti poti imagina ca sa caseaza asa ceva?  :mrgreen:

Despre Ikarus-uri stiu ca sunt active 2 din 3 si probabil vor mai circula in continuare.


Doar 1279 si 1281 circula. 1280 stiu ca are un captator lipsa. Odata cu venirea Skodelor,1280 e pe muchie. Ori il face,ori nu  :?:

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Andrei Andraș

CA 205 wrote:
Acum 3 saptamani a aparut in presa ca Transurb mai cumpara inca 2 trolee pentru a inlocui complet parcul cu trolee noi! Sper ca era doar o stire de autobaza. :bere:


Da, au mai rămas 2 mil. de euro, bani care se vor folosi pentru cumpărarea altor 2 troleibuze, adică vor fi 16 Solaris-uri.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Puss in Boots

E o clauza in contract pt extinderea comenzii? 1 milion un troleu? Cu 2 milioane iei macar 4, daca nu 5 cu pretul cu care s-au luat astea 14.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați punmeister

Un milion de euro costau HESS-urile dublu articulate cu actionare Vossloh Kiepe pentru Zürich, asta ca un exemplu.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Puss in Boots

Citisem pe aici apoi ca un Solaris a fost 400k eur.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Robert

La Cluj un articulat de la Astra pe caroserie Iveco Urbanway a fost în jur de 500 de mii. Mi se pare cam mault 400k. Ar trebi să coste în jur de 300K +.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Puss in Boots

Asa zice presa ca a costat. Toata flota de 14 s-a dus undeva la 5,568,000 euro cu tot cu piese de schimb pt 36 luni, deci asta matematic da 398k eur per troleu. Ca atare, cu inca 2 milioane mai iau 5. Daca iau doar doua inseamna ca nu folosesc toata suma pentru asa ceva.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați punmeister

Robert wrote:
La Cluj un articulat de la Astra pe caroserie Iveco Urbanway a fost în jur de 500 de mii. Mi se pare cam mault 400k. Ar trebi să coste în jur de 300K +.

Troleele Astra Town 118 pe caroserie Urbanway a costat in jur de 467.200 de euro cu tot cu TVA.

 


Re: Troleibuzele Skoda 26 Tr Solaris ale Transurb SA Galați Andrei Andraș

Solaris-ul #12 în probe la Plzen. Foto: Facebook, Trollino
23632591_1625424460848269_5262758854829758034_o.jpg (113.45 KB; downloaded 4418 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419387 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use