Regiunile RomânieiMoldovaJudețul GalațiTransportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)

 

Topic: Depoul de Tramvaie nr.1 Transurb-SA

3 posts, 2823 views
Depoul de Tramvaie nr.1 Transurb-SA stakee

Galati

Depoul 1 (Bariera Traian)

PA230044.jpg (373.62 KB; downloaded 1146 times)
PA230043.jpg (402.92 KB; downloaded 1146 times)

 


Depoul de Tramvaie nr.1 Transurb-SA Onofrei Sergiu-Gabriel

( Sectia-1, Depoul-1 Electric).
Astazi, desi vremea este ploioasa, am tras cateva cadre la repezeala ( ploua torential si marunt) cat sa nu-mi ude obiectivul.
Mentionez caci personalul de aici ne cunoaste pasiunea si ceea ce urmarim noi: sustinerea transportului electric si promovarea lui! Astfel ne-am apropiat si imprietenit cu multi oameni din staff-ul conducerii dar mai ales din randul vatmanilor si personalului de la intretinere.
De ani de zile ii cunosc pe domnii Ing. Culita Paraschiv ( Sef Sectie-Depou), Ing. Dan Herepean ( Sef Sector-Electric),  Nicu Barsan -fost vatman- autorul machetei active ale tramvaiului electric care functioneaza in candrul emisiunii ,,Cronica Carcotasilor", Prima-TV!
Dar inainte de toate d-na Directoare Genica Totolici care este de-asemeni foarte amabila si apreciaza activitatea noastra.

 


Re: Depoul de Tramvaie nr.1 Transurb-SA Onofrei Sergiu-Gabriel

Astazi am fost iar la Depoul-1 de tramvaien din Galati, profitand de vremea insorita si frumoasa de-afara. Dupa ce-am servit celebra cafeluta in tramvai alaturi de personalul RT  in frunte cu domnul Nicu Barsan (nik_galati) respectabilul creator de machete. Personalul, niste oameni de nota 10.Ne-a primit d-l inginer Culita Paraschiv si Dan Herepean. Am depanat amintiri si ceea ce cred ca am reusit ca pasionati, restaurarea la forma originala a tramvaiului Tatra T3-R -singurul ramas- care este azi ,,Tramvaiul Copiilor". Oameni de suflet, oameni cu un bun simt si foarte prietenosi cu care ai ce sa impartasesti si sa discuti.

 


Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Galaţi (SC TRANSURB SA)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use