Regiunile RomânieiMoldovaJudețul Vaslui

 

Topic: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui

89 posts, 41361 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 
 

📖 Pagination options
Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui Gabi23

Tot ”moarte” sunt troleibuzele. În 3 luni n-au reușit decât să-l mute pe 124 la stradă, 125 și 126 sunt nemișcate de luni de zile. Așa se întâmplă când faci o investiție care nu se justifica din nici un punct de vedere, nu ai nici personal calificat și se persistă cu greșelile în lanț...  

Vaslui 30.10.2016 (1).JPG (287.35 KB; downloaded 5604 times)

Vaslui 30.10.2016 (2).JPG (343.56 KB; downloaded 5702 times)

 


Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui stefan_br

Amintiri..

Foto: Peter Velthoen

Sursa: flickr.com



 


Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui Robert

Ce s-a mai întâmplat cu troleibuzele?

 


Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui SPA29

Sunt trase pe dreapta. 2 din 3 sunt functionale, dar zac sub cerul liber, nemiscate.

 


Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui Celestin Draganescu

Din cate stiu eu nu mai este functional niciunul.

 


Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui micutzu

Si ce se va intampla cu reteaua de troleibuz? Au in plan achizitionarea de troleibuze noi sau va fi lasata in paragina?

 


Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui Nenea_titi

Dacă ar mai avea Constanța acele 10 Rocar 412E, ar putea să le dea la Vaslui. Am fost în Noiembrie 2018 aici și sincer am rămas cu un gust amar. Rețea nouă, pe stil vechi și pe care stăteau porumbeii. Părerea mea este că asta ar trebui făcut, adus troleibuzele de la Constanța în primă fază. Acum nu știu nici alea în ce stadiu mai sunt. Și cât de înțepenite. Dar consider că ar fi totuși suficiente pentru susținerea sistemului.
Părerea mea este că s-au cam aruncat cu capul înainte. Trebuiau să țină cont și de situația economică a orașului. Este bine că se promovează transportul electric, și sper să văd totuși troleibuzul funcțional și aici.

 


Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui cris_m

Troleibuzele de la Constanta nu erau date la Piatra Neamt? Sau stiu eu prost  :?

 


Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui Puss in Boots

Nu toate, plecasera doar cateva. Posibil C-ta sa le mai aiba inca in garaj.

 


Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui Andrei Andraș

5 trolee mai sunt de vânzare la CT.

 


Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui Nenea_titi

cris_m wrote:
Troleibuzele de la Constanta nu erau date la Piatra Neamt? Sau stiu eu prost  :?


Ultima oară (acum 2 ani mai erau vreo 10 în garaj). La Piatra Neamț au ajuns doar 5 vehicule. Nu le-ar sta rău la Vaslui, chiar și 5 vehicule, rețeaua e mică. Problema e că, nu se știe starea lor...adică dacă mai pleacă de pe loc. Nu sunt LF, dar asta fie ultima grijă. Troleibuze LF sau parțial LF nu cred că pot lua decât SH dacă e. Nu văd nicio licitație în derulare în acest sens. Bag seama că rețeaua nici măcar funcțională nu este, nu are tensiune pe ea. Păcat. Chiar am crezut că se dorește revenirea transportului electric ecologic, chiar și într-un oraș cu o stare financiară nu tocmai fericită.

 


Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui punmeister

Eu nu inteleg de ce Vasluiul nu s-a bagat pe lista de cumparaturi a MDRAP.

 


Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui Andrei Andraș

La Vaslui nu circulă troleibuzele pt că cică au probleme cu tensiunea în rețea.

 


Re: Rețeaua de troleibuz din orașul Vaslui Nenea_titi

punmeister wrote:
Eu nu inteleg de ce Vasluiul nu s-a bagat pe lista de cumparaturi a MDRAP.


Rețeaua e considerată nefuncțională. Deci dacă ar lua troleibuzele, le-ar lua degeaba. Întâi să rezolve problema rețelei. Cele de la CT, ar fi temporar foarte bune. Și de ar fi 5...plus cele 3 din  Austria, tot ar fi bine.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Vaslui  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use