Regiunile RomânieiInițiative și proiecte inter-regionale sau inter-județene

 

Topic: Ministerul Dezvoltării - achiziție 131 autobuze electrice de 12m operabile în condiții de deal

81 posts, 19892 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) Razvan021

5 oferte e foarte ok.Ar fi fost interesant sa se mai bage si Alstom ca la licitatia pentru 51, dar poate le-a zis cineva ca vor castiga acolo :lol: .

 


Re: Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) PTMZ

Puss in Boots wrote:
Ar trebui sa aflam si la tramvaie la Iași?

Luni intră în evaluare tehnică.

 


Re: Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) punmeister

A se vedea ca Bozankaya si aici a participat fara Sileo, deci e-busurile de aici vor fi produse la Ankara.

 


Re: Autobuze din Târgu Mureş micutzu

Am dat peste acest articol https://mobilitate.eu/fonduri-europene-pitesti-mures/
Este vorba despre licitatia deja lansata,sau va urma inca o licitatie?

 


Re: Autobuze din Târgu Mureş punmeister

Este vorba despre una dintre licitatiile MDRAP lansate de ceva vreme.

 


Re: Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) PTMZ

A fost depășit termenul limită pentru evaluări.

 


Re: Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) Linia 43

Ieşenii ar putea afla cel târziu în iunie 2020 numele companiilor care vor livra 44 de autobuze electrice şi 16 tramvaie în capitala Moldovei. Acesta este termenul maxim asumat de Ministerul Dezvoltării pentru finalizarea evaluării în cazul celor trei licitaţii aflate în desfăşurare.

https://www.ziaruldeiasi.ro//stiri/in-i ... 42918.html

 


Re: Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) PTMZ

Licitația are termenul limită pentru evaluări prelungit până pe 31 decembrie.

 


Re: Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) Puss in Boots

31 decembrie?????? Da-o-n.....

 


Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) Andrei Andraș

Toate licitațiile vor păți așa ceva din cauza asta: https://www.tion.ro/stirile-judetului-t ... ra-924918/

 


Re: Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) PTMZ

PTMZ wrote:
Hopa! Deși pe E-licitație procedura figurează încă în evaluare financiară, e foarte probabil ca aceasta să se fi finalizat deja. Cum îmi dau seama? Solaris a depus o contestație la CNSC. De unde știu/deduc că este pentru licitația curentă? Să o luăm logic: pentru troleibuze nu e nimic în derulare din partea ministerului încă (excepție Ploiești, unde e în deliberare, dar contractul a fost semnat deja cu Solaris, iar perioada de contestații a expirat de o grămadă de timp). Pentru autobuze electrice, avem 3 licitații: la cea a electricelor pentru Brașov a fost semnat deja contractul cu SOR, perioada de contestații fiind expirată de mult timp, iar mega-licitația pentru cele 7 orașe zace în evaluare tehnică. Mai rămâne aceasta, unde avem evaluare financiară. Cel mai probabil, Solaris a ieșit pe locul 2 și a fost deja notificat, deci nu mai trebuie să aștepte selecția oficială a câștigătorului la rubrica de deliberare. Interesant că nu am găsit încă vreo contestație pe E-licitație.

(de la topicul de știri pentru Alba Iulia)

Se pare că ipoteza mea a fost infirmată: Solaris a depus o contestație pentru licitația curentă, a autobuzelor de 12m deal.

 


Re: Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) PTMZ

Soluția în cazul contestației Solaris este de "Excepții". Ne poate traduce cineva, vă rog, din "legaleză"?

 


Re: Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) PTMZ

Îmi răspund singur, a fost respinsă, conform deciziei nr. 1527 a CNSC:
Decizie_1527.pdf
Decizie_1527.pdf (76.34 KB; downloaded 231 times)

 


Re: Achizitie autobuze electrice de 10 si 12m (MDRAP) micutzu

Asta inseamna ca avem deja un castigator?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Inițiative și proiecte inter-regionale sau inter-județene  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420532 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use