Știri, noutăți, perspective

Resedinta de judet - Timisoara

Re: Știri, noutăți, perspective

Mesajde ByOnu » Mie, 03 Apr 2019, 11:33

E de agrement pana la urma? Credeam ca-i transport public.. :roll:
VREAU PASAJ LA PIATA ROMANA! ACUM!
ByOnu
Membru Gold

Mesajde Aron » Mie, 10 Apr 2019, 21:33

Am auzit pe post de radio pe repede înainte cum că un tramvai am mers preț de 2 stații fără vatman și s-a oprit într-un alt tramvai, șifonând mai multe autoturisme pe drum.
:477: :CR: :CR: :CR:
Aron
Membru Silver

Mesajde cris_m » Mie, 10 Apr 2019, 22:20

Adineauri am vazut si eu stirea pe tv, pe sarite. Am inteles ca a fost pana de curent, s-au dat jos calatorii si probabil vatmanul a uitat sa-l "opreasca".
cris_m
Moderator forum

Mesajde bercenicity » Joi, 11 Apr 2019, 07:02

bercenicity
Membru Silver

Mesajde Victor92 » Joi, 11 Apr 2019, 13:40

Se suspendă transportul public cu vaporașele pe Bega

Anunț important făcut de Societatea de Transport Public Timișoara. Timp de cinci zile, transportul public cu vaporașele pe canalul Bega va fi suspendat. Asta pentru că, în intervalul 15 – 20 aprilie, capitala Banatului găzduiește Campionatul Național de fond la canotaj pentru juniori și seniori, competiţia urmând să se desfăşoare pe canalul Bega. „În aceste condiţii, Societatea de Transport Public Timişoara va suspenda transportul public cu vaporaşele pe Canalul Bega, cu excepţia ambarcaţiunilor de intervenţie şi salvare. Între 15 şi 20 aprilie, ambarcaţiunile STPT vor efectua doar curse de promenadă şi curse cuprinse în proiectul naţional „Şcoala altfel”, a informat STPT. Traseul acestor curse va fi de la staţia Vasile Pârvan (Podul Michelangelo) până la staţia Mihai Viteazul (Uzina de Apă) şi retur.

Sursa: https://www.pressalert.ro/2019/04/se-su ... Jtfx1t4OjE
Victor92
Membru Gold

Mesajde PTMZ » Joi, 02 Mai 2019, 15:00

Accident azi-noapte: un autobuz STPT a intrat în coliziune cu o mașină ce ar fi trecut pe culoarea roșie a semaforului. Articolul se găsește aici:
http://mobil.tion.ro/#!mobilenews/detail/2243657
Din păcate, nu l-am putut copia.
PTMZ

Mesajde ByOnu » Vin, 03 Mai 2019, 14:37

Legat de cazurile acestea repetate la Timisoara in care tramvaiele isi continua drumul fara vatman. Tramvaiele mai noi nu dispun de pedala "om-mort" sau ceva similar? Macar maneta sa se intoarca singura in pozitia neutra. :?:
VREAU PASAJ LA PIATA ROMANA! ACUM!
ByOnu
Membru Gold

Mesajde Victor92 » Mar, 07 Mai 2019, 15:01

Începând cu această săptămână, în mijloacele de transport în comun ale Societăţii de Transport Public Timişoara, călătorii şi turiştii care doresc să efectueze plata titlului de călătorie prin intermediul aplicaţiei 24pay sunt informaţi în privinţa acestei modalităţi de plată şi în limbile engleză, franceză şi germană. În număr de 1.200, autocolantele în cele trei limbi de circulaţie internaţională se regăsesc în toate tramvaiele, autobuzele, troleibuzele şi minibuzele STPT. Autocolantele au fost distribuite în mijloacele de transport în comun după cum urmează: tramvaie Armonia – 7 autocolante în fiecare tramvai; tramvaie şi garnituri de provenineţă germană – 6 autocolante/tamvai/garnitură; troleibuze – 4 autocolante/troleibuz; autobuze – 4 autocolante/autobuz; autobuze articulate – 7 autocolante/autobuz; minibuze – 3 autocolante/minibuz.

Sursa: https://www.facebook.com/STPT-RATT-407230642774612/

TM.jpg
TM.jpg (87.2 KiB) Vizualizat de 177 ori
Victor92
Membru Gold

Anterior

Înapoi la Judetul Timis