Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STV

 

Topic: VDL Berkhof Ambassador

461 posts, 255476 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 33
 
 

📖 Pagination options
Re: Serviciul de Transport Voluntari Mariusv

cris_m wrote:
De astazi toate autobuzele au afisajele functionale! Sa nu umpleti topicul de poze pe masura ce le descoperiti!  :lol:

Pe R460 am vazut azi un VDL verde cu afisaje cam nefunctionale... avea '1' in loc de 'R460' pe toate afisajele.

 


Serviciul de Transport Voluntari Andrei Andraș

Cristi a spus într-un mod mai frumos, subtil, indirect, să terminați cu umplerea acestui topic cu mesaje privind afișajele autobuzelor. Se reactivează treptat toate.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari cris_m

Una-doua de demo nu e problema, e totusi o realizare, nu sunt asa absurd. Nu vreau dupa aia sa apara zilnic poze cu fiecare autobuz care are afisaje functionale. Despre asta zic.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Chev Celios

Cred ca ar trebui sa dezvoltam un subforum special pentru STV.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Gabi23

IF 31 POV utilizat pe linia R403 PIAȚA PRESEI LIBERE - OTOPENI – TUNARI – ȘTEFANESTII DE JOS – AFUMAȚI – GĂNEASA – PASAREA – BRĂNEȘTI – VADU ANEI:

IF 31 POV - R403 - 04.01.2020 (2).JPG (435.82 KB; downloaded 4205 times)
IF 31 POV - R403 - 04.01.2020 (4).JPG (230.3 KB; downloaded 4198 times)

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari CiprianTRB

Ieri am văzut la Piața Sudului pe linia R440 un autobuz VDL al STV în schema Arriva, aveți idee câte sunt în aceasta schema?
Aici aveti o poza făcută în graba, îmi cer scuze de calitate!
received_3470666129641849.jpeg (603.85 KB; downloaded 4139 times)

 


Serviciul de Transport Voluntari Andrei Andraș

Au și cel puțin un VDL alb complet.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari alexandru_gr

Azi am văzut un BMC galben al celor de la STV plecând de la Republica.
Mai au în circulație BMC-uri?

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari CiprianTRB

STV a vândut/casat toate BMC-urile... in afara de unul care a rămas pentru transport piese, probabil ai văzut un BMC ex-STV, actual al unui privat.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Daniel2000

alexandru_gr wrote:
Azi am văzut un BMC galben al celor de la STV plecând de la Republica.
Mai au în circulație BMC-uri?

Am vazut si eu acel BMC galben astazi, in jurul orei 14, prin Colentina, iar in fata lui era un VDL rosu, mai exact IF 37 POV, cu firma stinsa si cu o placuta in geam pe care scria R451.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari CiprianTRB

Acela este altul... Au fost vândute mai multor operatori, acela era pentru linia 547 parca a unui privat probabil.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Daniel2000

Pe acel BMC galben scria "Primaria Voluntari".

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari Racovita

Cum performeaza linia R403. Are un traseu foarte interesant si ar trebui sa fie un succes.
Stiu ca nu a trecut nici o luna de la prima cursa si o evaluare adevarata se poate face peste un an. Pana atunci trebuie sa intre in obisnuinta si trebuie testata de calatori.

Dar traseul ramane unul foarte interesant.

 


Re: Serviciul de Transport Voluntari gabriels

Cat timp STV nu va avea integrat sistemul GPS intr-o aplicatie, multi calatori nu vor vedea atractive traseele regionale.
Problema mare nu este neaparat intervalul mare de succedare ci faptul ca nu se poate vedea in timp real unde este autobuzul.

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 33
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STV  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use