Regiunile RomânieiCrișanaJudețul AradTransportul în comun din municipiul Arad (SC CTP SA)

 

Topic: Tramvaiele Astra Imperio

92 posts, 38928 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 
 

📖 Pagination options
Re: Tramvaiele Astra Imperio Linia 43

Tot din aceeasi postare pe facebook ,intr-una din imagini ,pe fundal ,se vede un  autobuz/troleibuz ,vopsit in culorile Astra. Stie cineva ceva?



 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tramvaiele Astra Imperio Utilizator anonim

Au lucrat la un prototip de autobuz electric, troleibuz cu autonomie cu SAERP acum ceva timp.

 


Re: Tramvaiele Astra Imperio punmeister

Asta era prototipul Solaris Trollino 12 din 2002 cu electronica SAERP.

 


Re: Tramvaiele Astra Imperio Victor92

Un tramvai Astra Imperio a efectuat probe noptile trecute prin Micalaca (probabil pentru linia 7). Este vorba despre 1504.

Actualul edil al orasului Arad - Calin Bibart - mentioneaza pe pagina sa personala de Facebook: Am trecut la efectuarea probelor pentru introducerea tramvaielor Imperio în zona Micălaca, căutând soluțiile tehnice până la identificarea fondurilor necesare modernizării căii de rulare. Facem toate acestea pentru un transport civilizat în oraș, #pentruArad.

In clipa de fata, toate cele 6 tramvaie Astra Imperio circula pe linia 3 intre Fat-Frumos si Gara din Aradul Nou. Ramane de vazut pe ce traseu vor intra anul viitor ...

Tot de pe pagina primarului am luat si pozele.

imperio1.jpg (155.33 KB; downloaded 4120 times)


imperio2.jpg (169.18 KB; downloaded 4114 times)


imperio3.jpg (121.29 KB; downloaded 4114 times)


imperio4.jpg (120.63 KB; downloaded 4114 times)

 


Re: Tramvaiele Astra Imperio PTMZ

Un video din 21 noiembrie, unde se arată stadiul celor 4 Imperio de 27m pentru Arad:


 


Re: Tramvaiele Astra Imperio PTMZ

Azi a fost recepționat primul tramvai. Comunicatul fostului primar Gheorghe Falcă de pe Facebook:
81674815_2511815635533981_6440219914648158208_n.png (491.55 KB; downloaded 3939 times)

Astăzi a fost recepționat primul tramvai din cele 28 contractate de Primăria Arad și produse de Astra Vagoane Arad. Acest tramvai va intra în circulație din luna februarie 2020 și alături de cele 6 garnituri existente, sperăm că vor fi deservite, inclusiv, traseele din zona Micălaca.

 


Re: Tramvaiele Astra Imperio Robert

Excelent Astra. Asamblare la capră și 1 tramvai gata în 2019  :applause:

 


Re: Tramvaiele Astra Imperio Puss in Boots

Pai Aradul nu semnase dupa Oradea si Cluj?

 


Re: Tramvaiele Astra Imperio PTMZ

Ba da, doar că Blidar a declarat în mai că la Arad vor ajunge primele:
„Suntem mândri de faptul că Aradul a fost mulţumit de produsul nostru. Deşi este a patra licitaţie câştigată, cred că primele tramvaie vor fi cele livrate la Arad. Aici deja avem o continuitate, dacă în celelalte oraşe mai avem de modificat anumite părţi din documentaţie, aici totul este în regulă şi sunt sigur că primele tramvaie care vor fi date în exploatare vor fi cele de la aici”, a declarat preşedintele Astra Vagoane Călători Arad, Valer Blidar.

Sursa: https://www.aradon.ro/aradon-stirile-judetului-arad/s-a-semnat-contractul-pentru-achizitia-a-28-de-tramvaie-noi-28847/

 


Re: Tramvaiele Astra Imperio Robert

Acest comportament demonstrează încă odată seriozitatea lui Blidar și că este o companie de modă veche. Unde nu contează contractul, doar ce spune domnul director. Ordinea contractelor este pur orientativă.

 


Re: Tramvaiele Astra Imperio Linia 43

Ar putea fi aceasta postare de pe SSC reala? Deja sa fi intrat in paine doua dintre noile tramvaie ?! Fara tam-tam? Dupa nr de parc ar fi noi.

Am vazut astazi prin Arad doua modele Imperio diferite de cele pe care le stiam. Ce mi-a sarit in ochi a fost culoarea afisajului LED din fata unde scrie numarul tramvaiului si ruta este de culoare verde, circula cu calatori pe linia 3.
Numarul de parc era 1907 iar numarul de inmatriculare daca nu gresesc era 01150, la al doilea nu am vazut numarul. Ceva imi spune ca sunt modele noi dar nu bag mana in foc.


https://www.skyscrapercity.com/showpost ... count=2047

 


Re: Tramvaiele Astra Imperio micutzu

Le poate face cineva din Arad niste poze? Suntem curiosi cum arata noile Imperio in realitate.

 


Tramvaiele Astra Imperio Andrei Andraș

Ca cele vechi. Gata, am rezolvat problema.

 


Re: Tramvaiele Astra Imperio Linia 43

Si primele poze ,tot pe SSC ,apartinand radutucra:








https://www.skyscrapercity.com/showpost ... count=2052

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Arad (SC CTP SA)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420544 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use