Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiPasaj suprateran Doamna Ghica (parte din inelul median)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

528 posts, 138993 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 38
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Iulika0069

Mai precis, ca poate nu ma fac bine inteles:

Later edit: putem avea 3 benzi negre doar pana la intersectia cu strada care da in spatele blocurilor, imediat cum se termina curtea bisericii, sa nu desfiintam locurile de parcare de acolo..

inel median dna ghica.jpg (422.12 KB; downloaded 3851 times)

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului aztec

Eu nu mai inteleg.
1.Podul asta are 2 benzi pe sens plus posibil  linie tramvai .
2.Podul are 2 benzi pe sens cu posibilitatea ca una sa devina linie tramvai.

Ca ori am citit prost stirile, ori stirea era proasta sau ulrima varianta, proiectul e prost.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

# aztec răspuns corect  varianta a 2 - a.  :twisted:
Între Colentina și B-dul Lacul Tei se poate face parcare subterană << gen Decebal >> dar nu există voință politică.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Puss in Boots

Am propus-o si eu. S-ar elibera o banda la suprafata si ar incapea si tramvaiul fara alte probleme. Am facut si adresa la PMB, la PS2, pana si la USR Bucuresti ca poate candidatul lor sa vina cu asa ceva. Nu stii niciodata. Mai bine peste tot decat nicaieri.

 



Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Eu stiam ca tramvaiul ramane la sol, nu cred ca s-a schimbat ceva, primaria actuala nu e in stare de a concepe proiecte noi, doar ciorbe reincalzite...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului cris_m

Si la sol liniile de tramvai cum ar avea traseul? Un fel de Muncii reloaded?

 



Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Schița postată de Tibi sugerează o improvizație grosolană la acest viitor pasaj. E sub orice  logică a bunului simț. Nu va fi nicio linie de tramvai nicicând acolo. Apropo, care e unghiul rampei / pantei ?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Vorbeste despre ipotetica inchidere a inelului de tramvai intre Petricani si Chisinau pe Doamna Gihca, pe bulevardul si pe pasajul nou-nout peste cf care deja au prevazut loc pentru sina de tramvai, sina pe care acest pasaj construit asa o face imposibila.

Asta este pomana bizonica reloaded, dupa ce nu au reusit sa-si atraga voturile bizonilor cu proiectul de inspe treceri de pietoni trimise pe pasarele se scoate artileria grea, proiectul cel mai simplist si rapid de construit, fara pierdere de timp cu tampenii gen transport in comun, sa mearga masinile repede(ce mai conteaza ca intre 2 intersectii deja blocate), adica fix autostrada prin oras, exact ce vor sa auda bizonii, curat terorism urbanistic din seria daca prostu satului pravaleste un bolovan in rau nu-s in stare toti desteptii comunei sa-l scoata.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Andrei, <declivitatea> sau vrei iar nesfarsite discutii off-topic cu rampa/panta:
:bere:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Bine, declivitatea, cât e ? Să știm dacă "poate" tramvaiul sau nu.  :bere:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului subway guru

Ia declivitatea de la Banu Manta pe Basarab ca aia e cam la limita ca sa nu-l afuriseasca popa din cartier pe proiectant!...ori vrei mura-n gura, pica para malaiatza???
:bere:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Credeam că știi...Oricum realitatea / timpul vor spune adevărul dacă vrem de-a devăratelea sau nu tramvai pe D-na Ghica.

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 38
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj suprateran Doamna Ghica (parte din inelul median)  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419381 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use