Regiunile RomânieiMunteniaJudețul PrahovaTransportul în comun din municipiul Ploiești (SC TCE SA)

 

Topic: Autobaza TCE Ploiești

20 posts, 8151 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Autobaza TCE Ploiești Cristian P.

Am creat acest topic pentru a vedea diverse poze strict din garajul TCE Ploiești, situat pe Str. Gageni, nr. 88.
În acest garaj găsim doar autobuzele TCE, inclusiv cele care sunt propuse pentru casare.
Câteva poze de azi 2 iunie 2019 - TCE Ploiești











 


Re: Autobaza TCE Ploiești Cristian P.

Alte poze din garajul TCE realizate zilele trecute sau cu câteva săptămâni în urmă.




































 



Re: Autobaza TCE Ploiești Cristian P.

23 iunie 2019 - TCE Ploiești























 


Re: Autobaza TCE Ploiești Cristian P.

Alte poze din garaj 8-)
12.07.2019 - TCE Ploiești























 


Re: Autobaza TCE Ploiești Cristian P.

Partea 2-a



















 


Re: Autobaza TCE Ploiești Cristian P.

Alte poze din garajul TCE Ploiești, realizate de curând.
Partea 1























 


Re: Autobaza TCE Ploiești Cristian P.

Partea 2-a



















 


Re: Autobaza TCE Ploiești Cristian P.

15.09.2019 - TCE Ploiesti







 


Re: Autobaza TCE Ploiești Cristian P.

Câteva poze din garaj.
#2288





#2160 si #2152





#3048 surprins astăzi cu o reclamă nouă.







 


Re: Autobaza TCE Ploiești Cristian P.

Câteva poze de zilele trecute.
O mare parte din ikarusuri vor fi retrase, posibil să mai rămână doar câteva până în primăvară, când vor sosi alte 12 EuroBus-uri.




























 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Autobaza TCE Ploiești ADK

Era firesc să nu le retragă toate, fiindcă nu aveau cu ce să înlocuiească lipsa lor. Însă și când vor fi retrase toate, se va pune încă o ”pată” neagră (părerea mea) asupra orașului deoarece consider că și transportul public contribuie mult la imaginea acestuia. Ca și în cazul DAC-urilor, a FBW-urilor, se simte lipsa lor (chiar dacă nu le-am prins, dar ceva părea să lipsească), măcar una-două să mai fi mers și tot era ceva decât nimic, dar acum sunt istorie și cel puțin eu cu greu accept asta. :cry:

 


Re: Autobaza TCE Ploiești WT_fan06

Înlocuirea flotei vechi cu una modernă este o pată neagră? :popa:

 


  • ADK
  • Posted:
  •  

Re: Autobaza TCE Ploiești ADK

Și tu n-ai înțeles greșit. :roll: Orice oraș trebuie să aibă o arhitectură, pe lângă clădirile simbolice, tradiții, obiceiuri etc și ceva ce să semnifice pe ”viu” atmosfera acestuia în cele din urmă. Cum are mai orice oraș (sau măcar capitală) din occident, că tot vorbeam o perioadă de lumea de ”dincolo”, dar am uitat că România nu e-n stare de așa ceva... nici măcar să-și mențină obiceiurile (alea bune, că vorba aia - ca românul nu-i niciunul), să rămână o țară tradițională din toate punctele de vedere. Da, să se și evolueze, că astea's timpurile, peste tot se evoluează dar să se și păstreaze tradițiile specifice fiecărei țări. Nu vreau să se înțeleagă că un amărât de autobuz reprezintă tot, spun doar în scopul de a se păstra câte ceva din fiecare pentru a ne respecta pe noi însine, că dacă distrugem și ce mai avem...

 


 
Go to page:  1 2
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Ploiești (SC TCE SA)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use