Regiunile RomânieiMunteniaJudețul PrahovaTransportul în comun din municipiul Ploiești (SC TCE SA)

 

Topic: Stații TCE Ploiești

13 posts, 4333 views
Stații TCE Ploiești Robert24

Statie Spit Judetean.jpg (224.6 KB; downloaded 4157 times)

Statie Gara de Vest.jpg (325.04 KB; downloaded 4180 times)

 


Re: Statii RATP Robert24

Modernizare...

PL_AI.jpg (139.06 KB; downloaded 4021 times)
PL_GV.jpg (156.22 KB; downloaded 4026 times)
PL_SJ.jpg (174.01 KB; downloaded 4022 times)

 


Re: Statii RATP Cristian P.

Staţia de la Coreco-Hale ar putea fi mutată pe Republicii

Poliţia Rutieră Ploieşti a propus primăriei mutarea staţiei de autobuz de la Coreco (Hale) pe Bulevardul Republicii, la intersecţia cu strada Griviţei, segmentul din spatele Palatului Culturii, transformat în parcare pentru taxiuri.

„Ideea este de a decongestiona traficul pe străzile Vasile Milea şi pe Emil Zola, unde se află staţia de la Coreco. Se formează cozi de autobuze pe Vasile Milea care trebuie să dea prioritate înainte să facă stânga către staţia respectivă. Dacă staţia ar fi mutată direct pe Republicii, multe autobuze ar evita ocolul pe Emil Zola şi continua cursa prin sensul giratoriu de la Catedrala Sfântul Ioan. Evident nu este vorba de toate traseele“, a precizat comisarul Florin Aristan, şeful Biroului Rutier  din cadrul Poliţiei Municipiului Ploieşti.

Iniţiativa Biroului Rutier a fost bine primită de către reprezentanţii TCE SA şi urmează a fi discutată în şedinţa comisiei de circulaţie a primăriei, pentru a primi avizul.

O eventuală decizie în favoarea acestei propuneri presupune mutarea trecerii de pietoni, amenajarea unei staţii cu construcţia aferentă şi o resistematizare a intersecţiei respective.

http://www.jurnalulph.ro/administratie/...AgZmG.dpbs
statie.jpg (69.8 KB; downloaded 3974 times)

 


Re: Statii RATP DAF SB220

Gara de Sud
Imbarcare :)


Picture 060 by kaba_adrian97, on Flickr

 


Re: Stații TCE Ploiești Victor92

Cateva de astazi ... la Restaurant Nord ne pregatim de linia 102 (de tramvaie)  :D

Statia Covurlui...in detaliu.
13 Decembrie.JPG (149.89 KB; downloaded 3642 times)
Restaurant Nord.JPG (155.2 KB; downloaded 3639 times)
DSC_0237.JPG (264.96 KB; downloaded 3640 times)
Covurlui 101.JPG (126.66 KB; downloaded 3649 times)
Covurlui.JPG (189.24 KB; downloaded 3641 times)

 


Re: Stații TCE Ploiești Victor92

Cateva placute de statii de pe traseul liniei 104 ...
Maternitate.JPG (275.23 KB; downloaded 3263 times)
Petrotel.JPG (249.44 KB; downloaded 3261 times)

 


Re: Stații TCE Ploiești Dragos31

3 placute de statie de prin oras...











 


Re: Stații TCE Ploiești Cristian P.

Capătul traseului 104 (stația Uztel) a fost igienizat, vechea baracă a fost demolată, iar stația a primit un refugiu nou. 👍
HDRR_1286.jpg (1.9 MB; downloaded 2105 times)

#3036
09.04.2021

 


Re: Stații TCE Ploiești Cristian P.

Primăria Ploiești achiziționează 46 de stații antivandalism pentru transportul public municipal

Municipalitatea ploieșteană a lansat procedura de achiziție a 46 de stații de așteptare pentru transportul public municipal, șapte stații de dimensiuni mari și 39 de stații de dimensiuni medii, în valoarea estimată, de un milion de lei, fiind incluse și serviciile de montaj. Astfel, conform documentației licitației, viitoarele stații vor avea dimensiuni între minimum 3,5 metri (stațiile medii) și maximum 6 metri (stațiile mari). Conform aceleiași surse, stațiile de așteptare trebuie să aibă un design modern, cu elemente rezistente la coroziune, din oțel galvanizat sau aluminiu, cu proprietăți antivandalism, cu panourile din spate și din lateral din sticlă securizată de 10 mm. Stațiile de așteptare trebuie să aibă și elemente ce ar putea fi folosite în viitor pentru montajul de echipamente pentru informații utile călătorilor, fiecare dintre acestea fiind iluminate cu LED. Deschiderea ofertelor este programată pentru data de 12 februarie, ceea ce înseamnă că, dacă nu vor fi contestații, ploieștenii vor avea parte, până în vara acestui an, de noi locuri de așteptare în stațiile mijloacelor de transport ale TCE Ploiești.

https://prahovainfo.ro/social/8414-prim% ... pal.html

 


Re: Stații TCE Ploiești Luca01

Am avut plăcerea să văd ieri afișajul traseelor de la Gara de Vest funcțional, după o lungă perioadă în care acesta nu funcționa. Problema este că nu am văzut să afișeze și traseul 102, afișa doar traseul 2, însă sper că se va remedia curând problema.
De asemenea, stațiile de tramvai au primit noi lumini LED, cele de dinainte nu mai funcționau de mult timp. Voi reveni cu poze in zilele ce urmează.
Cred că aceste intervenții, ce erau de mult timp necesare, au fost făcute odată cu modernizarea iluminatului prin amplasarea a noi corpuri de iluminat LED și reorganizarea cablurilor pe sub pământ pe străzile unde se află linie de tramvai.


 



Re: Stații TCE Ploiești Adrian.B

Luca01 wrote here:
Am avut plăcerea să văd ieri afișajul traseelor de la Gara de Vest funcțional, după o lungă perioadă în care acesta nu funcționa. Problema este că nu am văzut să afișeze și traseul 102, afișa doar traseul 2, însă sper că se va remedia curând problema.
De asemenea, stațiile de tramvai au primit noi lumini LED, cele de dinainte nu mai funcționau de mult timp. Voi reveni cu poze in zilele ce urmează.
Cred că aceste intervenții, ce erau de mult timp necesare, au fost făcute odată cu modernizarea iluminatului prin amplasarea a noi corpuri de iluminat LED și reorganizarea cablurilor pe sub pământ pe străzile unde se află linie de tramvai.




La Aleea Vitioarei încă apare 2 Gara de Sud.. mă mir că au actualizat destinația. Nu știu cine se ocupa de întreg sistemul de informare de la Radcom dar este o nepăsare totală. Tabelele interioare și exterioare de la EBD și Solaris sunt jalnice din toate punctele de vedere.

 


Re: Stații TCE Ploiești Luca01

Am găsit joi tabela ce afișa traseele de la Biserica Înălțarea Domnului nefuncțională. De asemenea, prin copertina aferentă stației își fac loc picăturile de apă de ploaie, copertina fiind și mâncată de rugină, în special prin locurile unde se strecoară apa


 


Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Ploiești (SC TCE SA)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420555 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use