Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Doina Cornea și pe Bd. Paul Teodorescu (FINALIZAT octombrie 2022)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

703 posts, 154489 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 51
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Nu am citit documentatia, cumva vor sa decoperteze si sa hidroizoleze pasajul pietonal?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andreiiul

Conform caietului de sarcini, pasajului ii refac hidoizolatia daca constata ca e necesar cand sapa pana la fundatia liniei de tramvai sau daca o avariaza ei. Asa am inteles eu

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului cris_m

La ce pasaj pietonal se face referire? Cel de la metrou spre curtea Politehnicii?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

"până în dreptul intrării în benzinăria OMV”.

Adica pana aici: https://goo.gl/maps/JLKeAQAgvEy8DPSD8

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Utilizator anonim

Da. Plafonul pasajului este foarte aproape de calea de rulare, cand se va sapa se va ajunge la el si logic ca e necesara refacerea izolatiei.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului cris_m

Aha, nu e rau, oricum a fost reabilitat recent acest pasaj. Au lucrat la pereti, la tavan, au schimbat iluminatul si au pus camere video care probabil nu merg  :headbash:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Oare vor face praf total lucrarea sectoristilor? :think:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Albert

Sper ca da. Sa se vadă incompetenta lui Mutu.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului oc7avian

Pasajul pietonal la care faceți referire este partea subterană a accesului la metrou dinspre intersecție? Am încercat să caut, dar n-am găsit nimic relevant.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului shoppy

Nu, este acesta https://www.google.ro/maps/place/Univer ... 26.0494852
Ma gandeam ca daca se apuca de el atunci il decoperteaza pe tot ca la Lujerului, nu doar sub linii.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Cristi N

Nu cred ca o sa umble la interiorul pasajului pentru ca hidroizolatia se face pe exterior. E fix la fel ca atunci cand se repara acoperisul unui bloc si nu sunt afectate apartamentele de la ultimul etaj.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului ByOnu

Albert wrote:
Sper ca da. Sa se vadă incompetenta lui Mutu.


Pai mna... pierd contribuabilii, nu Mutu. Mutu si-a castigat deja capitalul electoral din lucrarea asta (oamenii vad locurile noi de parcare, gazonelul, etc.), precum si-a platit si "restantele" catre firmele de casa prin achizitia de bordurici si pavele.

Ti se pare ca la Doamna Ghica a vazut cineva incompetenta Primariei S2 care a refacut integral rondul din punct de peisagistic (borduri, pavele, etc.), cu o luna inainte sa intre buldozerele Primariei Generale?

Noi pierdem... mereu. :(

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului oc7avian

Aici marele câștig a fost trotuarul (strict între Politehnica și rampa de coborâre al pasajului Basarab). Chiar și fără mașini parcate, era un dezastru: Dale de beton sărite etc. De fapt a făcut necesarul evident prea târziu.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului 1689

Eu, totusi, tot nu pot intelege de ce nu s-a refacut - odata cu Pasajul - macar tronsonul pina la APACA.

Ani de zile sectiunea de bulevard a fost blocata traficului...

Aici cred ca nu mai e vorba de incompetenta ci pur si simplu de rea-vointa.

Segmentul intre APACA si Ho-shi-min putea fi refacut - cu o mobilizare si planificare buna - in citeva saptamini.

... Daca s-ar vrea...

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 51
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Bd. Doina Cornea și pe Bd. Paul Teodorescu (FINALIZAT octombrie 2022)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420540 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use