Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

673 posts, 175921 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 49
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

nathalael wrote:
Au fost demolati cativa metri din fabrica/showroomul de mobila.

TEASER:


 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului george_b

Foarte ciudat. Eram convins ca se va darama cladirea cu totul, care fie vorba intre noi este oricum o cazatura. Si aia 2 metri sunt suficienti pentru inca o banda?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

Începînd de la intersecția cu Emil Racoviță avem un frumos șir de stîlpi noi pentru rețeaua de troleibuz.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului realistul

Când gândești putin, da. Unde vor face trotuarul, eventual pista de biciclete sau banda pentru virajul la dreapta, sa nu se mai stea la semafor? Mă uitam și la Brâncoveanu, vis a vis de Orășelul copiilor, au asfaltat acel spațiu verde dar să facă o banda pentru virajul la dreapta mai lata un pic și de la o distanta mai mare nu i-am dus capul.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

Este evident ca nu au bani de exproprieri (la exproprieri nu iese nici o spaga ca la borduri...).
Daca ar fi avut bani pentru asta ar fi "taiat" 1-2 metri din spalatoria auto dintre Sos.Oltenitei si Racovita.
Gasiti pozele cu spalatoria la locul stiut...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului GPS

Șoseaua Berceni și Racoviță. ;)  :bere:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Cu tot respectul, dar pentru această lărgire pe care duamna a denumit-o chiar supralărgire trebuiau să-l reinveteze pe Ceaușescu al nostru sau să-l importe pe Satalin,  Hitler, etc. Lărgirea asta la final trebuia să fie cu 3 / 4 benzi pe sens, mă rog, piste de bicicliști ( eu sunt total împotriva bicicletelor, dar asta e strict percepția mea ), trotuare, parcări în spic, etc, etc, + metrou de la Dristor la Giurgiului.  Parcă Luică & Turnu Măgurele  fac parte din inelul median, nu ? Da, categoric, 3 / 4 benzi / sens.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Sorin62

^^
Eu mă mir că nu a găsit Nicușor Dan vreun monument de arhitectură antebelică care să trebuiască protejat. Sau are alte ocupații acum...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului danutzu_2910

Pai n-are ce, tot cartierul, toata zona este "postbelica"...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului GPS

Avem lămpi noi montate pe Strada Turnu Măgurele intre Racoviță și Apărători, iar la intersecția dintre E. Racoviță și Turnu Măgurele se pare ca unul din vechii stâlpi va fi reciclat.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului rosetti61

La Giurgiului nu au facut mare branza, doar ingustatura respectiva e un pic mai larga. Au putut sa exproprieze doar curtea si sfertul ala de hala; era mai bine daca radeau jumatate din prima hala si un sfert din cealalta. sau si mai bine, intrau in tot frontul ala de la fostul cap al lui 102 pana la sosea, si mai ramanea doar jumatate din spatiul ala fost industrial.
Proiectul e proiect, te duci cu linia dreapta de la A la B, ce cade dincoace de linie, pa! Ramane dupa aia cum te intelegi cu ei si le dai despagubiri undeva la mijloc, intre ce propune primaria si cat vor ei. Nu o faci acolo mai lat, dincolo mai ingust... Stiau ei cu blocurile in anii 70 de le-au facut retras (ca si pe Brancoveanu si Nitu Vasile).

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

Să vedem cum se mișcă cu mutarea rețelei de troleibuz, toți stîlpii noi (între Racoviță și Obregia) sînt pe poziție.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului V2A

Referitor la demolarea parțială a clădirii din intersecția Giurgiului/Luică:
”Proiect de hotărâre privind împuternicirea Consiliului Local al Sectorului 4 să achiziționeze pentru și în numele municipiului București un teren ce reprezintă parte din imobilul situat în Șos. Giurgiului nr. 235 Sector 4”
http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB ... 181018.pdf
26_20181018.pdf
26_20181018.pdf (469.62 KB; downloaded 165 times)

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului survola

Vad bine, lățimea de 1,5 metri?

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 49
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 422056 posts in 5257 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use