Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

673 posts, 174425 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 49
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Puss in Boots

Intrarea pe Magurele dinspre Leonida/Berceni este in continuare extrem de anevoioasa. Parca ar incapea doua masini dar curba aia mie mi s-a parut gatuita rau.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Tom

Am trecut ieri prin zona Turnu Măgurele/Apărătorii Patriei și am văzut niște lucrări undeva între Racoviță și Apărători, pe sensul spre Apărători. Inițial am crezut că era parte din lucrările de asfaltare, dar de fapt spărgeau asfaltul recent turnat și săpau un șanț. După simbolurile "oculte" puse pe împrejmuirea lucrării, aceasta părea să fie opera Papa Nova.

 



Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

Ieri dadeau cu emulsie pe coltul de trotuar  Turnu Măgurele-Brancoveanu.
Astazi era asfaltat.
Tot astazi finisorul de asfalt era in pozitie de lucru pe carosabil, pe coltul Brancoveanu-Luica.

De saptamana trecuta a fost plin de muncitori in fiecare zi.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

Au asfaltat ieri coltul Brancoveanu - Luica. Cu cateva zile inainte sparsesera un sant de la un canal de pe banda 1 catre un canal de scurgere de langa bordura. Probabil uitasera sa faca respectivul canal de scurgere. Bine ca si-au adus aminte acum. Cred ca incep sa lucreze la trotuar de la Brancoveanu spre Giurgiului, ca trotuarul era cel mai in urma cu asfaltarea.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Puss in Boots

Proiectul asta putea fi altfel daca se facea macar acum 10 ani... Asta e.

 


Re: Martie 2019 Puss in Boots

TibiV wrote:
[...]Si intrarea pe Iriceanu[...]


Sper sincer sa refaca asfaltul acolo cat mai curand, e plin de hartoape, denivelari, diferente de nivel, tot ce va doriti (de fapt nu va doriti).

 


Re: Martie 2019 survola

De-abia așteptau un asfalt nou, să îl spargă din nou.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

Azi lucrau la noul trotuar de pe insula din intersectia Brancoveanu - Luica. Impresia mea esta ca uitasera de el.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

Ieri la prânz spărgeau / săpau, dar am uitat să scriu...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Puss in Boots

Totusi la santul ala de pe Magurele lucreaza cineva? parca niciodata nu e nimeni pe-acolo. Pentru ce l-au facut fix dupa ce se apucasera si de borduri pe-acolo? pt Residence-ul respectiv?

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Tom

Posibil să aibă legătură cu lucrările, însă semafoarele din intersecția de la Apărătorii Patriei nu mai funcționează de duminică. Atunci când am trecut, traficul era destul de aglomerat, dar nu era balamuc și claxoane. A doua oară erau niște polițiști (MAI, Poliția Rutieră, nu Mai-danezi (comunitari)) care făceau treabă bună, mai alesc că nu permiteau accesul simultan din ambele sensuri pe Șos. Berceni. Erau însă 4 polițiști acolo care dirijau circulația. Astăzi tot nu funcționau semafoarele, dar nici acum nu era bîlci în intersecție. Să vedem dacă mai pun în funcțiune semafoarele de acum sau le vor monta pe cele noi și cu ocazia asta semaforul de pe partea cu stația de metrou va fi apărat bine de stâlpul de iluminat din fața lui.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Andrei98

In ultimele 3 zile am trecut in fiecare dimineata pe acolo si era haos. Bineinteles politia lipsea...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

De cîteva zile au fost plantați stîlpii noi pentru semafoare în toată intersecția, strălucesc frumos (doar stîlpi, nu au încă semafoare pe ei).

 


Go to page:  1  ... 30 31 32 33 34 35 36  ... 49
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use