Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

673 posts, 174334 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 49
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Dragos Tanase

Nu, pentru ca nici nu exista! Sunt doar pe partea cu santierul si acum e bezna totala, intre Grand Arena si statia RATB "Dorohoi", de langa bulevardul C. Brancoveanu. Si e de o luna asa, cam de cand a fost abandonat santierul si a ramas nesemnalizat, cu bordurile vechi cazute in "groapa" (FOTO 2)... Pt. exemplificare, am atasat si o poza in care se vad doar reclamele si luminile din curtea Selgros sau de la stalpii dinspre bd. Obregia. In rest, intuneric pe linie si, deci, pericol permanent.
Bezna - Turnu Magurele.jpg (10.81 KB; downloaded 3274 times)
turnu magurele.jpg (62.99 KB; downloaded 3271 times)

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

De azi a început și defrișarea dinspre Apărătorii Patriei.

 


Re: Iunie 2018 TibiV

Fix de aici inainte sunt curios cum vor face... ;)


 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului GPS

Nu am mai ajuns eu, dar se poate observa ca au început deja sa spargă asfaltul dupa spălătorie.

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului danutzu_2910

Expropiere, e simplu de tot....
Din aia rapida....
Si asta daca aia de acolo au acte de propietate....

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

Toți copacii au primit semnul (au fost marcați cu cercul roșu al morții).

 


Re: Iunie 2018 neb1

TibiV wrote:
Fix de aici inainte sunt curios cum vor face... ;)


Posibil asta

16 mai 2018
Hotărâre privind solicitarea către Consiliul General al Municipiului București pentru declararea de utilitate publică a lucrărilor de interes local aferente obiectivelor de investiții “Supralărgire str. Turnu Măgurele”, “Supralărgire șos. Berceni” și “Supralărgire str. Luică”, aflate în administrarea Consiliului Local al Sectorului 4

In hotarare scrie de anexa 2 ,adica ce era in poza aia.

http://ps4.ro/wp-content/uploads/2018/05/H_115_.pdf

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului andrei11

Repetiția e mama înțelepciunii ( am scris special înțelepciunii)...Poate citesc forumul și căscații ăia din Primăria duamnei...
SUPRALĂRGÍRE, supralărgiri, s. f. Lărgire a părții carosabile a unui drum (în porțiunea curbelor). – Supra1- + lărgire.
Alo, PG - ul, se aude ? Nu cred.  :popa:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

Andrei, ai "transcris" gresit definitia...
Corect ar fi fost asa:

andrei11 wrote:
Repetiția e mama înțelepciunii ( am scris special înțelepciunii)...Poate citesc forumul și căscații ăia din Primăria duamnei...
SUPRALĂRGÍRE, supralărgiri, s. f. Lărgire a părții carosabile a unui drum (în porțiunea curbelor).Supra1- + lărgire.
Alo, PG - ul, se aude ? Nu cred.  :popa:

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului Puss in Boots

Ma gandesc cum o sa le iasa cu trotuarul pe zona de dupa garajul ala care se vede in poza pana spre vulcanizarea/spalatoria aia sau ce e. Un pic de pisu boului si aici?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului MikeT

danutzu_2910 wrote:
Expropiere, e simplu de tot....
Din aia rapida....
Si asta daca aia de acolo au acte de propietate....

De ce nu ar fi expropriere rapida peste tot?

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

A început montarea bordurilor dinspre Apărătorii Patriei (inclusiv s-a profilat racordarea cu intersecția). Nu s-a cîștigat mare lucru la gîtuirea de după intersecție (mai ales că acolo mereu stau autobuzele oprite în stație și blochează tot), cred că era loc de mai mult...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului TibiV

Nu înţeleg de ce nu au expropriere o fâșie de 2-3 metri din curtea faimoasei universități...

 


Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului misterr

Nu cred... Astăzi erau echipe de oameni hotărîți care vopseau gardul în verde viu. Cînd veneam de departe și am auzit zgomotul, am crezut că au în mînă flexuri ca să-l taie, dar cînd m-am apropiat am văzut că de fapt aveau montate perii de sîrmă ca să-l curețe și alții veneau din urmă cu pensulele cu vopsea. Deci nu.

 


Go to page:  1  ... 8 9 10 11 12 13 14  ... 49
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421055 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use