Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

Evoluția lucrărilor de lărgire a străzilor Luică și Turnu Măgurele (lucrare a PS4, 2018 - 20??)

Re: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

Mesajde ByOnu » Vin, 23 Aug 2019, 12:32

Problema acolo este ..banala: existenta alveolei STB. Trebuie scapat odata de aceasta boala cu alveolele care oricum nu-s folosite.

Imagine
Dacă merge cu sârmă, e păcat să pui șurub!
ByOnu
Membru Gold

Mesajde andrei11 » Vin, 23 Aug 2019, 12:43

Păi după logica asta să scăpăm și de benzile unice, că și așa nu sunt folosite !
andrei11
Moderator forum

Mesajde Puss in Boots » Vin, 23 Aug 2019, 13:11

Pai noi nu (prea) avem benzi unice auto de folosit. Problema cu benzile unice auto -alea care sunt, Dorobanti pe un segment si parca pe Splai nu?- e ca la noi sunt folosite si de altii care n-au treaba cu transportul public, nu ca nu le-ar folosi STB-ul. Cel putin eu asa am vazut. Cel putin pe Dorobanti ar fi si aiurea sa nu le foloseasca, pe unde ar merge? Iar alveole pe-afara n-am prea vazut, probabil tine de intrarea din nou in trafic mai simpla cu statie normala decat cu alveola. Nu stiu, n-am idee. Dar e adevarat ca multe autobuze opresc pe jumate spre deloc in alveolele respective ca stiu probabil cat de greu e apoi sa reintri in trafic cu soferimea bucuresteana la datorie.
Puss in Boots
Membru Bronze

Mesajde andrei11 » Vin, 23 Aug 2019, 13:44

Nici prin cap nu-ți trece câte benzi unice de BUS avem în București. Pe foaia de hârtie, evident.
andrei11
Moderator forum

Mesajde Puss in Boots » Vin, 23 Aug 2019, 13:56

Ei asa pe hartie si in tara e lapte si miere.
Puss in Boots
Membru Bronze

Mesajde Daddy » Joi, 29 Aug 2019, 15:32

Asa cum era de asteptat, si in restul statiilor STB muncitorii retrag acele borduri inverse. De ce sa muncim o singura data si bine cand putem sa spargem de doua ori si sa consumam banii de doua ori?

Surpriza (sau nu) e ca toata noaptea trecuta au lucrat la reasfaltarea benzii 1 sens spre Aparatori, in zona PS4. Da, asfaltul era valurit, sunt curios cine a platit nota, daca a existat si o garantie a lucrarii. Freza inca o gasiti in zona primariei, semn ca decopertarile posibil ca vor continua.

Cred ca totusi lucrarea poate trecuta la finalizate si aici. Baluta a inceput sa monteze panouri cu propria imagine in care se lauda singur pentru lucrare, nu mai atasez poza pe forum, o gasiti aici link.
Daddy

Mesajde GPS » Joi, 29 Aug 2019, 23:24

Și în stația Cartier Apărătorii Patriei asfaltul a început să fie vălurit, de asemenea trotuarul în zona Strada Democrației ar necesita câteva lucrări.
GPS
Membru Silver

Mesajde TibiV » Joi, 29 Aug 2019, 23:40

Azi au reasfaltat si banda 1 pe sensul spre Giurgiului, intre str. Aurel Persu si semaforul de la Brancoveanu.
TibiV
Membru Gold

Mesajde Andrei98 » Dum, 01 Sep 2019, 17:06

Asfalt mai prost ca asta nu am vazut in viata mea, este foarte moale, dupa cateva zile este fin ca gheata in zonele unde calca rotile masinilor...
Andrei98

Mesajde theoslavic » Vin, 06 Sep 2019, 10:06

Au intrat cu lucrarile si pe Drumul Jilavei. Ieri si azi au scos bordurile aproape pana la Strada Poieni.
Trotuarul este din ciment de ani buni, pare ca-l vor inlocui cu asfalt.
Cam aiurea ca nu s-au apucat in acelasi timp cu NetCity. O sa fie amuzant cand vor trebui sa sparga.
theoslavic

Mesajde Costin » Sâm, 07 Sep 2019, 08:57

Asta e alta lucrare. Daca se dezvolta subiectul, puteti crea un topic nou.
Costin
Site Admin

Anterior

Înapoi la Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele