Discutii pana la inceperea lucrarilor

Discuţii generale, planuri, ştiri şi noutăţi despre lucrările şi proiectul M6

Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor

Mesajde andrei11 » Sâm, 30 Iun 2018, 22:59

subway guru scrie:Si autoritatea aeronautica ce parere avea???
:lol:

Fix ce zice și autoritatea aeronautică cu privire la aterizările pe Charles de Gaulle, aterizările pe 08L. ;)
Sau cea din capitala Mexicului. Sau chiar New York-ul (Liberty Aeroport ).
Sau etc, etc, etc. ( Fostul aeroport din Hong Kong, etc, etc, etc )
andrei11
Moderator forum

Mesajde zapacitu » Mar, 03 Iul 2018, 16:24

Traseul e in afara zonei de protectie, deci nu e problema.
zapacitu
Membru Silver

Mesajde subway guru » Mar, 03 Iul 2018, 20:11

A noastra a zis Niet
subway guru
Membru Silver

Re: Stiri si articole din presa

Mesajde Goldmund » Joi, 05 Iul 2018, 12:06

subway guru,
tot asteptand prima lopata(si cartitele) la M6,iti tot citesc ultimele randuri de aici.
Cand Ceausescu (ce sa fac? apartin generatiei "de sacrificiu" care a trecut prin tavalugul comunismului romanesc) ii tot zicea cu "lupta de clasa impotriva ideilor burghezo-mosieresti(cum poate cineva sa lupte impotriva unei idei de baza a umanitatii? - doar prin propaganda si minciuna) sau "impotriva imperialismului si fortelor staine" pregatind intr-un fel lupta de azi impotriva "statului paralel", eu nu-l credeam..."Vreme trece, vreme vine, toate-s vechi si noua toate" de la o anumita varsta.(mai se studiaza "Glossa" in scoala? - ce frumusete de filozofie in versuri...

Ce am constatat este ca tot ce blocheaza dezvoltarea Romaniei nu a fost si este atat propaganda sovietica/rusa, cat este forta interna care alimenteaza doar coruptia, nepotismul, amatorismul, sau/si indolenta fata de tara. Asa este,Romania nu poate fi iubita in pozitia geografica pe care o are: "inconjurata de o mare slava si la nord-vest de Ungaria. Dar...
Sa ne gandim daca aceasta tara ar fi condusa de tine impreuna cu oameni de pe acest forum(pe care poporul i-ar fi ales democratic de la un nivel de educatie in sus):
cunoastem necesitatile tarii si am fi inceput, radical constructia de magistrale noi de metrou, autostrazi, cai ferate pt.trenuri rapide peste tot, impaduriri si nu despaduriri(="a taia nerational padurea" - DEX), pentru ca aici sunt oameni normali, care cunosc ceva si carora le pasa de tara.
M4, M5 finalizate, M6 si M7 vor fi finalizate atunci cand clasa politica va deveni normala, in slujba cetatenilor si nu invers. Asa precum fac unuii politicieni am desenat si eu pe hatile Romaniei/Bucurestiului prin 1990(cumparam multe hari cu Romania din Stuttgart!) si am trasat cu carioca zeci de autostrazi, ocoliri, iar pt. Bucuresti M5, M6 pana la M12!!
:bere:
Goldmund
Membru Silver

Mesajde subway guru » Joi, 05 Iul 2018, 15:32

E prea mare palaria pe care vrei sa mi-o pui...
subway guru
Membru Silver

Mesajde George » Joi, 05 Iul 2018, 15:58

Să termine întâi M 5 și mai discutăm....la o bere! ;)
George
Membru Gold

Anterior

Înapoi la Magistrala 6 de metrou Bucureşti - Discuţii, planuri, ştiri