Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Lărgire Șos. Fabrica de Glucoză (FINALIZAT iunie 2020)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

518 posts, 167121 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 37
 
 

📖 Pagination options

Re: Octombrie 2017 serbanandrei

Vad ca sunt multi copaci sanatosi pe tot acest traseu ,mai ales dupa intersectia cu Barbu Vacarescu.
In caz nu nu stiu cei care se ocupa cu asa ceva ,Le pun un link cu o scula care scoate copacul din pamant cu tot cu radacina si il replanteaza in alt loc. Oare la noi se va intampla asa ceva ?

Nu  cred . La noi este cel mai simplu sa ii taie, de parca cresc copaci repede !!!

https://www.youtube.com/watch?v=VnAfKoqIQqI  
Culmea ca acest reportaj este pus de GZN.RO ( ADICA UN SITE DIN ROMANIA)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Nu văd niciun inconvenient să planteze alții. Anii trec și peste 50 de ani o să ai o surpriză. Tot ce  vezi la ora actuală arbori maturi tot <<băț de chibrit>> au fost la un moment dat...Eu am prins <<bețele de chibrit>> în Dr. Taberei, Balta Albă, B-dul Unirii...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului horex

Azi dimineata vad ca au dat jos toti copacii de la soseaua Petricani pana la organizarea de santier.
Se misca destul de bine...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

Multumim Shoppy pentru videoreportaje. Pare ca sunt pusi pe fapte mari si sa termine la timp. Sa fie oare numai bine pentru mandatul duamei?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Normal. Cat mai multe sa fie in lucru cu o roboteala demna de ultimele saptamani inainte de inaugurarea pasajului de la Piata Sudului sau finalizate (unele mai mici ca sa nu ne invatam cu binele) pana in 2020 la alegeri ca sa ne zica apoi: "dati-mi al doilea mandat sa imi termin proiectele si iata lista celor noi bla bla".

 


Re: Octombrie 2018 1689

shoppy wrote:
Reportaj 14 Octombrie, defrisari 90% terminate, Fabrica de Glucoza asa cum nu ati mai vazut-o niciodata.


[off topic]
As lua acasa stilpii aia imbracati in verdeata de dupa Intr. Chefalului daca s-ar putea.
Si daca tot sint off-topic, ce fundal muzical folositi ?
[/off topic]

 


Re: Octombrie 2018 shoppy

Este Secret Conversations de la The 126ers, tot ce folosesc sunt din cele puse la dispozitie gratis de catre Youtube in Creator Studio de pe site, pun un filtru pe genul Ambient si aleg ceva de acolo, de dispozitie Calm sau Inspirational.

 


Re: Octombrie 2018 ANTENA

1689 wrote:
shoppy wrote:
Reportaj 14 Octombrie, defrisari 90% terminate, Fabrica de Glucoza asa cum nu ati mai vazut-o niciodata.


[off topic]
As lua acasa stilpii aia imbracati in verdeata de dupa Intr. Chefalului daca s-ar putea.
Si daca tot sint off-topic, ce fundal muzical folositi ?
[/off topic]


Vad ca s-a defrisat pana la Calea Floreasca, dar pe panoul de santier lucrarea apare pana in Barbu Vacarescu (faza 1)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Intre Floreasca si Barbu Vacarescu s-au facut doar demolari, s-a demolat un gard, un panou publicitar si cateva cocioabe, inca nu s-a intrat cu drujba.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

Intersectia A3/Sos Petricani o sa fie una clasica semaforizata sau o sa avem ceva de genul celei de la Pasajul Baneasa?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Initial o sa fie semaforizata, cand se termina largirea FdG cica o sa fie giratoriu.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Din ce vad, mișcarea este foarte slăbuță. Sincer. In plus, aceeași problema. Se parchează aiurea. Fiecare unde are chef. Alo poliția! Dormiți? Mă întreb adesea ce rol are poliția locala. Rolul de a lua doar salarii?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Este mai multa miscare decat la Ciurel.

 


Go to page:  1  ... 12 13 14 15 16 17 18  ... 37
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lărgire Șos. Fabrica de Glucoză (FINALIZAT iunie 2020)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420540 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use