Transportul în lumeEuropaRusia / Россия

 

Topic: Rusia - alte orase

22 posts, 9752 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Rusia - alte orase bercenicity

Un tramvai in Perm a ramas fara frana pe 2 iunie curent




Si un reportaj:


 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Rusia - altele Tom

Se pare ca in Rusia e o placere sa mergi cu tramvaiul, chiar si cand se strica :lol:
Dati click pe poza sa vedeti si restul  :twisted:



Foto: EnglishRussia.com

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Rusia - altele Tom

Nu uitati sa va luati bilet, altfel asta va asteapta:



 


Re: Rusia - altele Vlad0012

Ma mut in Rusia si o sa fac numa blatu :)))

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Rusia - altele Tom

Cu mai bine de doua luni in urma, troleibuzul acesta a fost fotografiat in orasul Volgograd. Cu doua zile in urma, a fost distrus intr'un atentat terorist. Cel putin 15 oameni au murit atunci  :(  :cry:




Sursa: transphoto.ru

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Rusia - altele Tom

Legat de incidentul in care a fost implicat troleibuzul din mesajul precedent, un reportaj despre explozia de la Volgograd:
http://rt.com/news/russia-volgograd-trolley-blast-957/
Daca nu va plac imaginile dure, treceti direct la film la 0:25, unde o sa vedeti Natasha cum pazeste zona.

 


Re: Rusia - altele Aron

Iata ce am gasit pe transphoto.ru :
Ziu in dubla tractiune :shock:







Interesant este cat de greu era sa manevrezi asa ceva. Oare mai greu decat rocarul nostru dublu articulat? :D  Daca mai gasesc informatii despre asta o sa postez
Orasul cu pricina este Sankt Petersburg

 





Re: Rusia - altele Aron

orasul Novocheboksarsk a avut parte de freezing rain, iar poza urmatoare arata ce solutie au gasit pentru firul de contact la troleibuze. Dar am o intrebare: nu este periculos? Poate sa lase focul si in timp ce sta troleul pe loc fara sa afecteze firul sau trebuie sa mearga inconitnuu?


 


  • ADY881
  • Posted:
  •  

Re: Rusia - altele ADY881

Aron wrote:
Iata ce am gasit pe transphoto.ru :
Ziu in dubla tractiune :shock:

S-au mai facut experiemnte de gen pe timpul URSS, cu autobuzele LiAZ 677, care erau conectate in un fel de sistem "MU", adica era un sofer, functionau ambele motoare, iar cutiile erau sincronizate (erau automate).
Era ceva de gen:



http://fotobus.msk.ru/photo/465279/

 


Re: Rusia - altele bercenicity

Aron wrote:
orasul Novocheboksarsk a avut parte de freezing rain, iar poza urmatoare arata ce solutie au gasit pentru firul de contact la troleibuze. Dar am o intrebare: nu este periculos? Poate sa lase focul si in timp ce sta troleul pe loc fara sa afecteze firul sau trebuie sa mearga inconitnuu?




Cica intreg convoiul se misca cu 1km/h http://transphoto.ru/articles/4476/

 


Re: Rusia - altele Aron

La 2 zile dupa acest proces ciudatel, asa arata firul de contact:





Intr-adevar interesanta solutie, dar din poze si descrieri e cam neeficienta.
Din ce am mai citit, oamenii coctati sus nu fac altceva decat sa bata firul de contact sa cada "grosul" de gheata, ca dupa sa vina troleul cu aruncatorul de flacari sa topeasca ce a ramas

 


 
Go to page:  1 2
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Rusia / Россия  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use