Infrastructura rutieră din RomâniaLucrări la autostrăzi și drumuri expresA3 (București - Ploiești - Brașov - Tg. Mureș - Turda - Borș)

 

Topic: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti

1154 posts, 298734 views
 
Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58  ... 83
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti survola

Eu mă uit cu viteza setată la 0.5 ca să am timp să diger informația.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti shoppy

Mie imi era frica, ca se plictiseste lumea, o sa mai adaug 2sec la fiecare poza.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti shoppy

Astazi se intamplase ceva intre Petricani si podul peste lac, erau masini de la Antena 3 si apoi au venit si masini de politie, s-au apucat sa delimiteze ceva.

Reportaj de astazi:


 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti TibiV

shoppy wrote:
Mie imi era frica, ca se plictiseste lumea, o sa mai adaug 2sec la fiecare poza.

Mai adauga 5 secunde.
Si foloseste galben pentru font. Am dat de 3 ori "replay" ca sa inteleg despre care colector era vorba...

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti misterr

Pe YouTube îți poți alege tu viteza de redare între 0,25÷2.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti Tavi

Multam de update Shoppy!

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti shoppy

Da, la scris trebuie facut ceva, o sa studiez.
Pe o poza deja sunt 6sec + 1sec tranzitia, daca mai pun 5sec ma gandesc, ca unii o sa se plictiseasca cu 11sec pe toate pozele, asa ca deocamdata o sa ramana asa si cine chiar vrea sa studieze mai mult ori isi modifica viteza ori pune pauza (tasta space).

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti TibiV

Poze de vineri, 1 iunie 2018.
La nord de CF (M800).








Poze de duminica, 3 iunie 2018.









Mai greu va fi cu grinzile peste CF.
Baiatul de la Deme zice ca acolo vor putea lucra doar 3 ore/zi...

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti Sorin62

TibiV wrote:
[...]
Mai greu va fi cu grinzile peste CF.
Baiatul de la Deme zice ca acolo vor putea lucra doar 3 ore/zi...


Asta înseamnă doar o grindă, maximum două (în condițiile în care prima grindă este adusă dinainte și lăsată pe sol). Sunt curios ce or să facă cu linia de contact? O demontează și remontează în fiecare zi?

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti andrei11

Cred că întrerup alimentarea între cele două stații. Fizic probabil e posibil. Cel puțin teoretic e perfect realizabil.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti Sorin62

Întreruperea alimentării nu este o problemă. Problema o constituie prezența fizică a liniei de contact. Macaraua nu se poate „întinde” peste linia de contact pentru a agăța capătul grinzii. Chiar dacă folosești rotația macaralei. Ar însemna ca distanța dintre centrul de greutate al macaralei și cârlig să fie undeva la peste jumătatea lungimii grinzii.

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti shoppy

Daca chiar trebuie se demonteaza catenara si apoi se monteaza la loc, ar trebui sa fie anunturi pe CFR Calatori despre intarzieri (sau poate merg pe centura de nord :mrgreen: ).

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti Sorin62

Sau aduc o macara de 600 tone care este capabilă să ridice grinzile peste catenară (cum au făcut la Pasajul Pipera)
http://www.ps2.ro/www/ps2/stiri/240/Se-monteaz%C4%83-grinzile-de-beton-la-pasajul-Pipera---Tunari#
grinda pipera.png (812.96 KB; downloaded 2399 times)

 


Re: Tronsonul Bucuresti - Ploiesti shoppy

Fenomenele meteo incurca fotografiatul.



 


Go to page:  1  ... 52 53 54 55 56 57 58  ... 83
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: A3 (București - Ploiești - Brașov - Tg. Mureș - Turda - Borș)  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use