Clubul modeliștilorSimulatoareTrainz

 

Topic: Magistralele Metroului Bucureştean în Trainz

6 posts, 4586 views
Magistralele Metroului Bucureştean în Trainz AndreyCFR

Salutare tuturor! Am să vă prezint aici un proiect ce este oarecum dificil de realizat dar nu imposibil, la care lucrez cu încă 2 prieteni.
Magistralele Metroului Bucureştean în Trainz.

Mai jos aveţi câteva poze cu câteva staţii:
M1:




















M2:



















După cum puteţi vedea, încercăm să reproducem realitatea cât se poate de bine, evident în limitele simulatorului, staţiile, tunelele şi semnalizarea fiind aproape de realitate(în unele cazuri identice cu realitatea).
Deoarece suntem limitaţi din punct de vedere al timpului pentru a ne procura singuri informaţiile de bază de care avem nevoie pentru a realiza acest proiect, orice ajutor în materie de schiţe şi măsurători ne sunt foarte bine venite şi am aprecia enorm ajutorul vostru pentru a face ca acest proiect să fie realizat. Aştept păreri şi/sau critici.

 


Re: Magistralele Metroului Bucureştean în Trainz PaulIP

Foarte realiste!
Pentru ce versiune de Trainz e? Eu o am pe cea din 2006... :oops:  :roll:

 


Re: Magistralele Metroului Bucureştean în Trainz AndreyCFR

Mulţumim! Va fi pentru Trainz 2010 SP2.

 


Re: Magistralele Metroului Bucureştean în Trainz JohnnyZer0

Deabia il  asteptam !! De cand l-ai scris urmaresc postul asta :)

 



Re: Magistralele Metroului Bucureştean în Trainz AndreyCFR

Din păcate proiectul a fost abandonat. Eu și cu un prieten de al meu cu care lucram cot la cot la modele și alte cele am decis că nu se rentează. Acest proiect a ocupat o grămadă din timpul nostru liber, măsurători, poze, schițe, și multe altele făcându-le noi, neavând acces la documentația originală necesară proiectului. Singura documentație originală a fost pentru rama Bombardier. Plus, simulatorul are un motor grafic destul de vechi si au fost cateva challenge-uri cu modelele 3D. S-a încercat mutarea modelelor pe Train Simulator(Railworks) cu succes terminând zona de suprafață Berceni, modelarea în proporție de 80% a ramei Bombardier și multe altele dar proiectul a fost abandonat cu totul din motive personale(lipsă de timp/chef/serviciu/facultate etc.) Nu cred că vom mai reinvia acest proiect având în vedere că nu mai avem nici modelele nici documentația.

Pe această cale rog moderatorii să inchidă acest topic. Mulțumesc

 


Home page  • 
Parent forum: Trainz  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419390 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use