Magistralele Metroului Bucureştean în Trainz

Train Simulator, Trainz, Sim City si alte jocuri ce simuleaza transport in comun

Magistralele Metroului Bucureştean în Trainz

Mesajde AndreyCFR » Mar, 03 Mar 2015, 00:21

Salutare tuturor! Am să vă prezint aici un proiect ce este oarecum dificil de realizat dar nu imposibil, la care lucrez cu încă 2 prieteni.
Magistralele Metroului Bucureştean în Trainz.

Mai jos aveţi câteva poze cu câteva staţii:
M1:

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

M2:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

După cum puteţi vedea, încercăm să reproducem realitatea cât se poate de bine, evident în limitele simulatorului, staţiile, tunelele şi semnalizarea fiind aproape de realitate(în unele cazuri identice cu realitatea).
Deoarece suntem limitaţi din punct de vedere al timpului pentru a ne procura singuri informaţiile de bază de care avem nevoie pentru a realiza acest proiect, orice ajutor în materie de schiţe şi măsurători ne sunt foarte bine venite şi am aprecia enorm ajutorul vostru pentru a face ca acest proiect să fie realizat. Aştept păreri şi/sau critici.
AndreyCFR

Re: Magistralele Metroului Bucureştean în Trainz

Mesajde PaulIP » Mar, 03 Mar 2015, 16:38

Foarte realiste!
Pentru ce versiune de Trainz e? Eu o am pe cea din 2006... :oops: :roll:
PaulIP
Membru Silver

Mesajde AndreyCFR » Mar, 03 Mar 2015, 17:19

Mulţumim! Va fi pentru Trainz 2010 SP2.
AndreyCFR

Mesajde JohnnyZer0 » Sâm, 25 Iun 2016, 13:51

Deabia il asteptam !! De cand l-ai scris urmaresc postul asta :)
JohnnyZer0

Mesajde Hygham » Joi, 08 Mar 2018, 22:46

Mai este disponibil ?
Hygham

Mesajde AndreyCFR » Lun, 12 Mar 2018, 00:35

Din păcate proiectul a fost abandonat. Eu și cu un prieten de al meu cu care lucram cot la cot la modele și alte cele am decis că nu se rentează. Acest proiect a ocupat o grămadă din timpul nostru liber, măsurători, poze, schițe, și multe altele făcându-le noi, neavând acces la documentația originală necesară proiectului. Singura documentație originală a fost pentru rama Bombardier. Plus, simulatorul are un motor grafic destul de vechi si au fost cateva challenge-uri cu modelele 3D. S-a încercat mutarea modelelor pe Train Simulator(Railworks) cu succes terminând zona de suprafață Berceni, modelarea în proporție de 80% a ramei Bombardier și multe altele dar proiectul a fost abandonat cu totul din motive personale(lipsă de timp/chef/serviciu/facultate etc.) Nu cred că vom mai reinvia acest proiect având în vedere că nu mai avem nici modelele nici documentația.

Pe această cale rog moderatorii să inchidă acest topic. Mulțumesc
AndreyCFR

Înapoi la Simulatoare