Clubul modeliștilorSimulatoareOMSI (2) The Omnibus Simulator

 

Topic: Omsi - The Bus Simulator - discutii diverse

331 posts, 170788 views
 
Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 24
 
 

📖 Pagination options
Re: Omsi- The Bus Simulator Adrian.B

Caut jucatori de omsi 1 si 2 pentru un proiect pe care vreau sa il realizez. Astept sa ma contactati pentru detalii la adresa de yahoo (tramsbus@yahoo.com) sau pe steam . Nu vreau sa deranjez pe nimeni, in caz ca nu e in regula stergeti direct mesajul ! :)

 


Re: Omsi- The Bus Simulator darius 23

Inainte cu putin timp de a pati ceea ce este ilustrat in poza, am trecut pe acelasi drum, insa in sens invers. Oare care ar fi cauza acestei probleme? Si cum se poate remedia?
Harta este Nurtingen

omsi-error.png (1.95 MB; downloaded 8575 times)

 


Re: Omsi- The Bus Simulator Adrian.B

Cumperi jocul pe Steam :) Merge perfect !

 


Re: Omsi- The Bus Simulator PaulIP

O incercare de RATB-izare a unui Ikarus 260.
Nu este 100% identic cu ce a circulat in Bucuresti, insa mai am de lucru la el...
Cum pot modifica piesele 3D ale autobuzului (de ex. peretele despartitor, barele din salon etc)?
omsi2.png (1.34 MB; downloaded 8048 times)
omsi2_.png (1.37 MB; downloaded 8027 times)
omsi2-.png (1.33 MB; downloaded 8029 times)

 


Re: Omsi- The Bus Simulator andreir14

Vad ca nu s-a mai discutat de mult pe acest topic, intre timp am lucrat (si inca lucrez) la un mega pack de repaint-uri cu autobuzele care circula in Romania la diferiti operatori de transport (bineinteles autobuzele care sunt reprezentate prin mod-uri disponibile pentru download, in joc). Sa incepem cu o parte din autobuzele Solaris, facute dupa autobuze reale din tara:

Solaris Urbino 12 #027 (RAT Craiova) si #034 (Publitrans 2000 Pitesti):





Vedere posterioara:





Solaris Urbino 18 (CTP Cluj) - mai am de lucrat la el, trebuie sa colorez partile ce inconjoara rotile si sa-i adaug un nr. de parc:



 


Re: Omsi- The Bus Simulator andreir14

Continuand seria de autobuze, revin cu Solaris Urbino 18 al CTP Cluj terminat, dar si cu unul din Solaris-urile oradene, la care mai am de lucrat pe partea interioara si exterioara.

Solaris Urbino 18 #815 (CTP Cluj):





Solaris Urbino 12 #154 cu reclama la Auchan (Oradea Transport Local):



 


Re: Omsi- The Bus Simulator WT_fan06

Harta e cumva Szczecin?

 


Re: Omsi- The Bus Simulator MariusCFRBucuresti

Aia e.

 


Re: Omsi- The Bus Simulator andreir14

Da, Fictional Szczecin.

 


Re: Omsi- The Bus Simulator andreir14

Din lista nu puteau lipsi binecunoscutele autobuze Mercedes Citaro (E3/4) de la RATB. Din pacate, afisajul nu este exact ca cel din realitate, si mai am de lucrat pe partea exterioara, aplicand si restul de autocolante, geamurile (la E3) si numerele de parc in partea din spate, insa pentru asta as avea nevoie de font-ul sau denumirea font-ului cu care au fost inscriptionate numerele de parc pe autobuzele RATB, daca stie careva, pentru ca mi-ar fi de mare folos.

Pana atunci sa le vedem pe fiecare in parte + interiorul la E4:

Mercedes Citaro E4 #4830:




Interior #4830:




Si Mercedes Citaro E3 #4567:


 


Re: Omsi- The Bus Simulator andreir14

Am mai realizat intre timp un skin pentru autobuzul VDL Berkhof Ambassador, ce este prezent si in parcul auto al Transbus Buzau:



 


Re: Omsi- The Bus Simulator andreir14

Terminat Solaris-ul 002 al RAT Craiova si Solaris-ul MM 50 PBM al Urbis Baia Mare:


Solaris Urbino 12 #002, RAT Craiova:





Si o alta poza cu el la traseu pe harta Belgrad, inainte de a lucra la partea din fata:





Solaris Urbino 12 MM 50 PBM, Urbis Baia Mare:





Si bordul acestuia:



 


Re: Omsi- The Bus Simulator andreir14

Rocar Autodromo #98, autobuz unicat, care a circulat pana in 2014, acum si in OMSI  :D







 


Re: Omsi- The Bus Simulator Andrei98

Cum ne putem bucura si noi de el?  :D

 


Go to page:  1  ... 5 6 7 8 9 10 11  ... 24
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: OMSI (2) The Omnibus Simulator  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use