Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLărgire Prel. Ghencea și pasaj peste DNCB spre Domnești

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

632 posts, 185586 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 46
 
 

📖 Pagination options
Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Nightwolf

E protest azi iar in zona... oricum trebuie supra-largit cel putin pana in V. Oltului...

 


Re: Pasaj Centura Domnesti alex1968

Da, si cand te gandesti ca unele blocuri sunt facute foarte aproape de sosea iar acum si pe dreapta-cum te duci spre Domnesti-au inceput si acolo sa faca blocuri.

 


Re: Pasaj Centura Domnesti Goldmund

alex1968 wrote:
Da, si cand te gandesti ca unele blocuri sunt facute foarte aproape de sosea iar acum si pe dreapta-cum te duci spre Domnesti-au inceput si acolo sa faca blocuri.


Daca legile tarii si primarii locali permit blocuri uriase in cartiere de case..., e posibil.

Important pentru acest pasaj este cum vor fi rezolvate legaturile intre DNCB si Preluginrea Ghencea, cum vor arata iesirile si intrarile de pe el. Avem vreun plan?

 


Re: Pasaj Centura Domnesti aztec

Planul e sa treaca alegerile, si apoi o sa fie gata odata cu autostrada Ploiesti_Brasov.

 


Re: Pasaj Centura Domnesti Tavi

Eu unul o iau cu mari rezerve. De exemplu autoarea articolului a omis partea de contestatii. Daca este achizitie publica, cei care pierd nu vor contesta? E totul asa de sigur? Poate doar daca este lucrare ”cu dedicatie”. Cum stie ea ca in martie la anul se da ordinul de incepere??? Sa dea Dumnezeu sa gresesc eu dar am vazut la nenorociri d-astea pana acum ca sunt imun la naivitati.

Din punctul meu de vedere articolul nu spune nimic nou pentru ca ideea pasajului de la Domnesti este veche, antica si de demult si mai trateaza termenele si cu naivitate. Auzi, in martie se da ordinul de incepere?!?! Nici macar nu are relevanta ordinul de incepere. Ceva concret ar fi: pe data de ... e prima lopata, pe data de ... se preda beneficiarului. Altfel, e un mare fas articolul Otiliei si poate concura cu succes la categoria ”prostirea electoratului”.

Asta e! Urmarim indeaproape si pe cnadnr si pe Otilia si muncitorii ... si mai vorbim prin mai anul viitor!

 


Re: Pasaj Centura Domnesti Costin

Mie imi scapa ceva... de ce ii zice "Domnesti - Centura"? Asa zice comunicatul CNADNR, asa sunt cam toate articolele pe aceasta tema. Nu realizeaza nimeni diferenta dintre "Domnesti - Centura" si "Domnesti - Prelungirea Ghencea"? Sau sunt eu excesiv de carcotas?

 


Re: Pasaj Centura Domnesti Nightwolf

Eu zic ca pasajul se va face pe DNCB ... am asa o vaga impresie ...

 


Re: Pasaj Centura Domnesti survola

Prelungirea Ghencea este DJ602 (dupa iesirea din Bucuresti).

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj Centura Domnesti 133 313

Nightwolf wrote:
Eu zic ca pasajul se va face pe DNCB ... am asa o vaga impresie ...


Ideea ar fi sa se evite si calea ferata. Nu?
Dar sa faca ceva frumos nu o mizerie ca la Voluntari de exemplu. Unde au facut pasaj si acum langa pasaj au trantit ditai giratoriul in centura. Podul s-a facut chipurile din cauza caii ferate imi imaginez, ca altfel mergea bine mersi un giratoriu de sine statator.

 


Re: Pasaj Centura Domnesti andrei11

Evident ca o sa faca mizeria de la Voluntari / Stefanesti / Tunari / Otopeni.
Nu sunt in stare sa faca un dublu pasaj ( supra si subteran ) iar la nivel sa lase numai pentru cei care vor sa faca stanga.

 


Re: Pasaj Centura Domnesti bogdan10

alex1968 wrote:
Da, si cand te gandesti ca unele blocuri sunt facute foarte aproape de sosea iar acum si pe dreapta-cum te duci spre Domnesti-au inceput si acolo sa faca blocuri.


Pe ambele parti ale soselei Prelungirea Ghencea (de la str. Valea Oltului pana la DNCB) exista retragere suficienta a cladirilor astfel incat sa fie permisa largirea carosabilului + executarea trotuarelor. Cand s-au emis autorizatiile de constructie pt. caladiri s-a tinut cont de acest lucru. PUZ-ul din 2004 prevedea largirea la 2 benzi pe sens pentru Prelungirea Ghencea pe aceasta zona.
Totodata va mai apare si un sens giratoriu la intersectia str. Valea Larga cu Prelungirea Ghencea, datorita faptului ca se doreste sa se existe o artera intre intersectia bd. Timisoara cu str. Valea Cascadelor si acest sens giratoriu specificat anterior.
Dar pana se vor finaliza aceste lucrari "va mai curge multa apa pe Dambovita"!

 


Re: Pasaj Centura Domnesti bekxy

Mda... marmotă electorală.

 


Re: Pasaj Centura Domnesti aztec

Poza aia cu cercul ala suspendat nu l-am vazut si ca varianta la Razoare?

 


Re: Pasaj Centura Domnesti shoppy

Nu, tot la strapungerea asta (sau la Timisoara) a mai aparut.

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 46
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lărgire Prel. Ghencea și pasaj peste DNCB spre Domnești  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420557 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use