Despre Asociatia "Metrou Usor"

Totul despre Organizația Non-Guvernamentală "Metrou Ușor".

Despre Asociatia "Metrou Usor"

Mesajde Robert24 » Vin, 24 Oct 2014, 11:48

La inceputul anului, va promiteam ca anul acesta ne vom implica mult mai mult in transportul public.
Pe langa forum - unul dintre cele mai mari forumuri romanesti de transport public si infrastructura, am dezvoltat si imbunatatit portalul de stiri si pagina de Facebook.

Inca de la inceputul anului, subsemnatul - Robert Costea, impreuna cu Costin (Costin Banu) si Celestin Draganescu am inceput demersurile pentru infiintarea unui ONG. Si putem spune ca aceasta actiune s-a si concretizat - incepand de luna trecuta Asociatia "Metrou Usor" exista! Astfel, ne vom face cunoscuti si vom putea promova cele mai bune idei pentru un transport public modern si eficient!

SCOPURILE ASOCIAŢIEI:
- promovarea transportului public ecologic
- oferirea de consultanţă pentru eficientizarea sistemelor de transport public din România

OBIECTIVUL PRINCIPAL:
- îmbunătăţirea condiţiilor de transport public din România

Activităţi:
- Organizarea de seminarii, conferinţe, evenimente, dezbateri publice
- Organizarea de manifestaţii publice şi alte activităţi de sensibilizare şi conştientizare a opiniei publice, potrivit legii
- Oferirea de consultanţă privind eficientizarea sistemelor de transport public în vederea creşterii atractivităţii faţă de publicul călător
- Realizarea, editarea şi difuzarea de cărţi, publicaţii periodice, pliante, afişe, broşuri, programe informatice şi alte materiale informative;
- Dezvoltarea de programe proprii şi în regim de parteneriat cu autorităţile publice şi societăţile de transport public din ţară şi străinătate;

Asteptam orice idei realiste, care pot fi fi implementate in cadrul unui proiect, si speram ca vom putea sa colaboram cu toate societatile de transport din tara pentru a creste atractivitatea transportului public.
Deja, am inceput lucrul la cateva proiecte care pot fi prezentate si implementate in perioada urmatoare.

In scurt timp, vom avea si un eveniment de lansare! Va vom tine la curent!
41: A, AL, AND, B, BG, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EST, F, FIN, FL, GB, GR, H, HR, I, IL, IRL, LT, LV, MC, MD, N, NL, P, PA, PL, RO, S, SLO, SK, SRB, TR, UAE, USA, V
----------
2016: 28.760 mile (53.263 km) în aer / 4.400 km pe calea ferată / 2017: 24.170 mile (44.763 km) în aer / 1.802 km pe calea ferată
Robert24
Site Admin

Re: Asociatia "Metrou Usor"

Mesajde Aron » Vin, 24 Oct 2014, 22:37

Proud more than ever to be a member. La cat mai multe proiecte realizate si aplicate :!: :!: :)
:477: :CR: :CR: :CR:
Aron
Membru Silver

Re: Asociatia "Metrou Usor"

Mesajde tudorionutelian » Dum, 26 Oct 2014, 23:02

Eu abia astept evenimentul de lansare, nu am cont de mult timp, dar urmaresc aproape toate subiectele, nu stiu cate pagini au ramasa nerasfoite!
Numai bine! Succes cu proiectul!
tudorionutelian

Înapoi la Asociația "Metrou Ușor": Obiective, activități, proiecte, informații