Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 547123 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 138 139 140 141 142 143 144  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Oho, pana acum se misca mai repede decat am anticipat, profita ca este perioada din an cu cel mai scazut consum, sa o tina tot asa.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Cine nu a prevazut si soseaua pana in Vitan Barzesti ar trebui sa cam dea cu subsemnatul. Sau or fi crezut ca se apuca concomitent si de grandiosul pasaj subteran pe directia inelului median. :think:

Si daca termina tot proiectul acesta, cu LEA si tot, in limitele sale, nu vad cum ar putea fi folosit podul.



 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

^Adica unde ar fi problema?
Detaliaza, te rog!
Podul se foloseste simplu, circula masini pe el... ca orice alt pod..

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Adică << la pachet >> cu podul trebuie să vină și modernizarea străzii Iuliu Hațeganu și cât de cât a intersecției Hațeganu / șos Vitan Bârzești. În caz contrar podul e folositor în proporție de 15 %, adică a celor care vin de pe Splai și vor în Baltă. ( Balta Albă ). Sau al celor care vin din Baltă ( Balta Albă ) și vor pe Centură.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

@andrei11, in ciuda faptului ca Hateganu este cum este, chiar si acum este trafic semnificativ pe Hateganu, folosind podurile de la nivelul solului.
Cand va fi gata pasajul suprateran tot traficul care nu vireza stanga sau dreapta pe chei (si asta este predominant) va folosi pasajul....

Ce nu inteleg eu este cum de rezista Betonel-Bordurel fara sa faca spatiu verde pe mijoc, asa cum este in PUZ... Ar intra o groaza de borduri si muuul pamant si copacei si panselute....
:lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

@ ByOnu chiar asta a spus, trebuie să se ocupe cineva și de Hațeganu și intersecția cu Vitan - Bârzești.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Din cate stim este pe "rol" si modernizarea Hateganu-lui, doar ca dureza birocratia....

Eu am spus de neumarate ori ca poate sa "traga" un strat de asfalt fara sa-i intrebe cineva, ceva....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Referitor la reportajul de azi, este interesant de vazut cum vor "veni" perechea 4 de LEA, la cadrul 8A. Spun asta deoarece se stie ca stalpul 4 este decalat fata de pozitia normala... Le "inghesuie" intre stalpii 4 si 5, sau raman doar 2 si a treia o muta intre stalpii 3 si 4?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Cred ca a doua varianta, pentru exista o distanta minima intre 2 conductori...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Da, m-am uitat in dimineata asta cand am trecut. Asa sunt grupate si vechile conductoare, 2 + 1. Este distanta extrem de mica intre stalpii 3 si 4...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

O sa avem inca un pod inutil, ca si cel de la Ciurel. Au intins lucrarea pana au uitat si de vroiau sa o faca. Spatiu ramas pe mijloc, dupa cum stiti si voi era destinat tramvaiului. Intre timp la Hateganu si Vitan Barzesti trebuia demarat de ani de zile proiectul de largire etc. Asta este destinul nostru....nici macar o asfaltare nu vazut Hateganu in 30 de ani.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

^In ultimi 29 de ani, nu s-ar fi justificat asfaltarea. Drumul era folosit foarte putin.... 2-3 firme...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Tramvaiul de acolo se justifica in momentul in care ai la ce sa il legi. Proiectul de pasaj + interconectare Hateganu - Oltenita prevede si tramvai, daca nu ma insel (pe model Pantelimon X Chisinau). La baioneta trebuie mutata statuia (vizavi, de exemplu) si refacute sinele din intersectie si ai racord Gigorescu-Oltenita.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

danutzu_2910 wrote:
^In ultimi 29 de ani, nu s-ar fi justificat asfaltarea. Drumul era folosit foarte putin.... 2-3 firme...

Inteleg ca acum 29 de ani ne ocupam cu altceva (mineriade), dar proiectul asta de la NG parca ar avea ceva vechime Nu a inceput acum 2-3ani doar... si totusi nu e nici un plan, nici aici, nici la Ciurel.

 


Go to page:  1  ... 138 139 140 141 142 143 144  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use