Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 548966 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 127 128 129 130 131 132 133  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului URANUS

Se pare ca vom avea semaforizare si la intersectia  N. Grigorescu cu Marului/Soldat Stefan Constantin.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andreiiul

Luxten lucreaza asiduu la iluminatul public din zona. Au montat stalpi pt felinare pe breteaua de langa rampa lui Negoita. Se lucreaza inclisiv pe rampa de urcare sens Titan-Vitan cred ca tot pt iluminat.
Inclusiv peste Dambovita se lucreaza la cablarea pt iluminat.
Compania Managementul traficului e si ea prin zona. Se monteaza stalpii pt semafoare. Sunt pusi inclusiv pe podurile peste Dambovita.

Ce e deranjant e ca toate lucrarile se fac dupa ce au facut drumul si pseudotrotuarul pe partea spre Vitan. Adica unii au facut, altii vin si sparg.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului URANUS

Au fost montate consolele pt semafoare atat la intersectia N. Grigorescu cu Prevederii cat si la intersectia cu Marului/Constantin Stefan. Ciudat este faptul ca intre cele 2 intersectii este o distanta foarte mica, o sa fie noul "Bulevard Uranus" din punctul asta de vedere dar nu e rau la cate accidente vad aproape saptamanal in cele 2 intersecții.

Totusi sper sa le si puna in functiune nu doar sa le monteze ca asa si la intersectia Berceni cu Amurgului si Berceni cu Meralurgiei sunt semafoare montate dar nu stiu daca au functionat vreodata. Parca mai era unul si la intersectia Metalurgiei cu iesirea din Grand Arena.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Off topic, n-am vazut semafoare la Berceni cu Amurgului. Adica cu Popesti Vest. Or fi trase cabluri, nu zic, dar semafor nu cred ca e.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

andreiiul wrote:
Ce e deranjant e ca toate lucrarile se fac dupa ce au facut drumul si pseudotrotuarul pe partea spre Vitan. Adica unii au facut, altii vin si sparg.

Unul din motivele pentru care s-a lucrat intr-un ritm prost aici (pe langa piedica pusa de retelele LEA prea joase) este contractul facut prost... nu includea si iluminat public, asa ca a fost nevoie de o procedura separata pentru iluminat, cu efectul ca se executa, evident, mai tarziu...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Si la A3 pe Bucuresti - Ploiesti s-au mutat LEA de 110 si 220, si nu s-a intarziat din cauza asta, deci piedica a fost propria incompetenta.
https://www.google.com/maps/@44.5760007 ... 312!8i6656

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului URANUS

Se pare ca si la intersectia cu strada Malva vom avea semafor.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

O veste buna și una rea: au început sa monteze semafoarele la int cu Splai, și breteaua Splai Hateganu este inchisa...cu un stâlp de beton pus de-a curmezișul..

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andreiiul

Breteaua de viraj din Splai catre Hateganu sau drumul aflat in continuarea podului de la sol pe directia Grigorescu-Hateganu?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului aztec

Putina istorie si  informatii, plus o predictie ..

http://www.simplybucharest.ro/?p=60296

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

O mizerie de articol...
Primul paragraf este complet lamuritor...

”Noua arteră rutieră a fost menită să asigure o scurtătură între zona Balta Albă–Titan și zona Apărătorii Patriei–Berceni. Nu cred că era necesară, nu cred că va fi utilă, cum nu cred că, dincolo de oportunitatea investiției, a fost ales traseul optim.”

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului aztec

Este o opinie...poate gresita.
Conteaza restul de date ce cred ca sunt corecte...
Autorul este "energetician" nu "asfaltator"...un fel, daca exagerez un pic,.. de "guru" de aici pe parte de retele energetice.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Individul n-a auzit în viața lui de Inelul Median.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului aztec

Ba da...dar de curent... :)
Mie imi plac istorisirile lui. Acum nu stau sa analizez alegerea lui cu traseul, nu ma intereseaza opinia de inceput,  doar finalul cu predictia.
Acum posibil ca traseul sa fi fost mai ok 10-30 m mai la stanga sau dreapta, dracu stie... Nu conteaza. Acum Il avem si ne trebuie

 


Go to page:  1  ... 127 128 129 130 131 132 133  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421045 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use