Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 548984 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 113 114 115 116 117 118 119  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

TibiV wrote:
Hopa... Un utilaj la culeea de sud
...
Deci am identificat trei muncitori, doi politisti si un paznic...
Cam subtire pentru o zi lucratoare.


Se lucreaza in zona rostului de dilatatie, asa cum anticipai in postarea de luni. Tare imi e ca dupa ce termina acolo, o sa fie cam liniste.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Azi la 11.30 nu era nici picior de muncitor la mareata lucrare.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului cris_m

Tibi, saptamana viitoare daca mai mergi in control si vrei sa pozezi cum atarna firele respective, as sugera sa pozezi din lateral, sa se vada exact si cat e diferenta fata de panta...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Acea diferenta se vede doar din drona :)

Oricum, fara alti stalpi nu se poate continua proiectul.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Momentan lucrarile sunt sistate, asa ca de acum incolo vizitele nu isi prea mai au rostul. Parerea mea!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Goldmund

Ce bataie de joc! Dupa fiasco avut iesind impreuna cu marea  Halep, nu prea am mai vazut-o pe duoamna la/pe scena, acolo unde psd-istii sunt de fapt in elementul lor si vad ca nu mai anunta marea si cu sarea...

Mersi pt. poze
:bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

A crescut suprafata de spatii verzi din cele 2 sectoare, ar trebui pus la realizari :lol: .

 


Re: August 2018 serbanandrei

Este aproape gata  ,cat sa fie bifat la realizat. Daca o intreaba cineva pe doamna Primar va organiza o comisie pentru verificari si apoi va  urma raspunsul "" pasajul va fi terminat pana la sfarsitul anului""

Simplu nu !!!!!  Care an ?

Nu lucreaza nimeni pe nicaieri ,dar toate vor fi gata la sfarsitul anului !!!!!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

La ora 15:00 era reporterul Vitalie Cojocari de la ProTv ,calare pe pasaj,facea reportaj. Maine ar fi o conferinta de presa organizata de fierea ,in care prezinta nu stiu ce.
Cum am facut dreapta din Grigorescu in Splai, pe partea dreapta un excavator cu 3 voinici, defrisau ceva in jurul un stalp.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

Sper să o întrebe cineva de acest pasaj, care s-a blocat într-o buturugă mică. Buturuga asta nu are și ea un sef de la PSD?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

Astea sunt reactiile dupa conferinta de presa de azi cand s-au prezentat iarasi maretele realizari in materie de infrastructura.
Despre pasajul Nicolae Grigorescu ''Vom incerca ,POATE, anul viitor sa vorbim ,sa vedem cum facem sa inaltam stalpii de curent''
La anul nu se va mai vedea pasajul de vegetatie ,deja cresc pomi pe pasaj.
Nu are rost va mai zic de pe pagina cui sunt reactiile alea,dar am impresia ca sunt multi nesanatosi pe lumea asta.

Untitled34.jpg (104.14 KB; downloaded 1826 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

:popa:
Fericiti cei saraci cu duhul caci a lor este...
:popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Macar nu o sa mai pierd juma' de ora in fiecare duminica...
:x  :x  :x

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

Se lucreaza de zor in zona marcata pe harta ,3 excavatoare si vreo 6-7 veste, au si defrisat niste pomi destul de mari.Stie cineva ce se intampla acolo?
Untitledasdasf.jpg (902.44 KB; downloaded 1617 times)

 


Go to page:  1  ... 113 114 115 116 117 118 119  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2282 forum members have written 421055 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use