Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiStrăpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 542326 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 128 129 130 131 132 133 134  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

@andreiiul, da, breteaua aia...
Sapa un sant de toata frumusetea transversal pe bretea....

Am lasat un replay la "articolul" ala...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

aztec wrote:
Putina istorie si  informatii, plus o predictie ..

http://www.simplybucharest.ro/?p=60296


Foarte interesant articolul.

Hai ca jumate din timpul de asteptare s-a si dus. Ca maine e si 2029 cand o sa fie gata si acest proiect. Mai avem si alte proiecte mai vechi de 9 ani la care nu se intrevede nici un orizont de finalizare. Daca mai punem la socoteala si cateva proiecte noi demarate pe hartie in ultimul an-doi, cred ca ne apuca 2050 lejer. Seamana cu ritmul de constructie al autostrazilor, deci nimic surprinzator.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Ce avem noi aici????



Hint: s-a dat drumul la breteaua Splai - Hateganu

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andreiiul

Asta da veste buna. Daca continua si cu asfaltarea si marcarea drumului in toata zona e si mai bine

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Si inca doua din dimineta asta...
Bretea Hateganu - Splai:
Totul este la nivel, pana in splai. Inclusiv pe mica bretea..








Apropo, pe N Grigorescu au continuat cu trotoarele pe partea dreapta, sens Titan, In mare parte sunt betonate.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului BIGRED1984

@TibiV - multumim pentru poze.
Am vazut camere pe consolele semafoarelor, or fi de supraveghere, radar sau modificare dinamica a timpilor semafoarelor ?
Eu am trecut pe acolo de cateva ori si bumperele zic ca isi faceau treaba, nu cred ca au mai fost accidente dupa montarea lor, oare chiar erau necesare semafoare la Splai ?
Trafic ce ar putea necesita semafor nu cred ca este, poate doar dimineata cand vine lumea in oras si se interesecteaza cu cei ce merg Titan <-> Berceni.
Sau poate le-au pus pentru pietoni, desi nu vad de ce ar merge cineva pe acolo, acum.
Oricum, daca tot au pus semafor, teoretic ar trebui sa scoate bumperele.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Radar sigur nu, pentru ca ar fi ilegal. De monitorizat traficul, doar daca intersectia e in SMT, ceea ce iarasi nu cred (dar na, poate ma insel aici). Deci raman a fi de supraveghere...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Nu cred ca sunt camere. Eu zic ca sunt senzori pentru trafic. o varianta in locul celor din asfalt.
Cat priveste traficul, si dimineata si dupaamiaza.... este jale.... Mai ales acum cad nu mai sunt concedii si copii sunt la scoala...
Este absolut necesara semnaforizarea intersectiei....
Dupa ce va fi gata podul-pasaj, se va schimba treaba, nu se vor mai intersecta fluxurile principale...

Camerele de trafic nu se pun pe fiecare stalp cu semafor ci una sau doua per intersectie... undeva cat mai sus..

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Daca va uitati cu atentie, acele camere/senzori sunt si la semafoarele de la Prevederii si Malva (si probabil si la Marului/soladt Stefan Constantin, desi pe ala l-am ratat...)

 


Re: Octombrie 2019 TibiV

cris_m wrote:
Poze din aceasta seara, se lucreaza la liniile de inalta tensiune. Multumim Marian Stoica pentru fotografii!


:bere:  :bere:  :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Sa lasam vorbaria la o parte si sa trecem la... poze.

Fiind un eveniment deosebit, mi-am rezervat un pic de timp in sensul ca am plecat mai devreme de acasa....
Si a meritat...

Incep cu ultima poza facuta, si care spune totul..... A rasarit soarele si la lucrarea asta... :)


 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Se pare ca ne-am agitat de pomană ...
Dupaamiaza firele erau sus, la loc, si nu pare sa se fi modificat nimic la stalp.




Am vazut ceva muncitori pe stalpul de pe prima LEA, dinspre TITAN.


 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Dupa esecul anuntului precedent, de data asta am o veste certa: au inceput sa cableze semafoarele de la poduri.

 


Go to page:  1  ... 128 129 130 131 132 133 134  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use