Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiStrăpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 542338 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 118 119 120 121 122 123 124  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

La pod pe Splai trebuie puse două radare fixe, pot fi și anunțate ca atare prin panouri de avertizare !

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Cristi N

Eu am zis ca le spanzura de tablier dar vad ca ei vor sa lucreze mai provizoriu, folosesc balustrada. Sper doar sa nu puna la fel si reflectoarele de deasupra malului drept pentru ca ar batea fix in ochii soferilor. Bransament la energie electrica au in zona, nu stiu de unde dar prin vara a disparut generatorul din organizarea de santier si a aparut un torsadat gri prins pe culea dinspre Titan asa ca spor la munca si sa ii dea drumul cat mai repede. :bere:
Era sa uit, poate le raman niste reflectoare si pentru Nicolae Grigorescu, e putin cam intuneric in zona aia.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

andrei11 wrote:
La pod pe Splai trebuie puse două radare fixe, pot fi și anunțate ca atare prin panouri de avertizare !

Unde mai sunt radare fixe functionale in Romania? Alt tun si radarele astea... O investitie care nu si-a atins scopul sub nici o forma, un proiect pe care acest parlament de doi lei nu este in stare sa-l gestioneze din punct de vedere legislativ.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Încă nu sunt radare fixe în România.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Adica, nu MAI SUNT,  ca doar au fost destule....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Sunt patru radare fixe legale, pe DN.1

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Cristi N

Care sunt oprite de cel putin 5 ani, motivatia oficiala a fost ca urmeaza o modernizare sau reparatie.  :popa:

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Hai ca se poate....
Asta e partea din amonte, pe partea din aval e la fel....


 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Lampile sunt pe generator?  :mrgreen:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Politicienii nu vor sa functioneze, ori cred ca nu ii mai voteaza lumea, ori nu vor ca ei si neamurile lor sa primeasca amenda automat.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Adrian Rosca wrote:
Lampile sunt pe generator?  :mrgreen:

Or fi aruncat un "fir" peste alea care trec la 4m de pasaj ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Pai am prins in poza si cablul de alimentare... cred. Ala din partea de sus a pozei.....
Ar fi tare ca justificarea sa fie, ca lumina este pentru paza santierului....
:lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Cristi N

Reclama aia la Hofigal e cam derutanta, ai crede ca e o idee buna sa faci dreapta pe breteaua de iesire desi inainte de intersectie e indicator de obligatoriu inainte sau la stanga.

 


Go to page:  1  ... 118 119 120 121 122 123 124  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use