Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 551479 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 131 132 133 134 135 136 137  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andreiiul

Raspunsul lor e corect. Pe 30.10 cand au emis ei raspunsul (presupunand ca nu e scris cu cateva zile inainte) mai mult ca sigur nu stiau de acele conducte si LES gasite in teren. Sau poate stiau de ele si le vor muta/reloca. Numai ei stiu.
Chiar si daca le vei raspunde la raspunsul lor si le vei transmite pe baza pozelor ca s-a descoperit diverse lucruri si nu s-a mai avansat cu sapatura tot la fel vor raspunde.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Pe 29 seara le-am scris eu, adresa fiind inregistrata a doua zi, adica pe 30.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andreiiul

Mea culpa. Am citit ceva si am retinut altceva  :lol:
Inseamna ca teoretic au raspuns in cunostiinta de cauza si poate totusi totul e in grafic.

Speranta moare ultima

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Am trait sa o vad si p-asta:au plombat groapa aia nasoala de pe Hateganu!!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Stiau ei asa, in general, ca sunt pe acolo, iar la LES nu au nici o scuza, aia se detecteaza expeditiv cu un detector de cabluri, cred ca si de aceea tergiversau, sa speram ca acum, cand motivatia politica este maxima, o sa semneze toti ca primaru si o sa mearga repede.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

In dimineata asta am vazut, pe langa camionul cu macara care stationeaza colo, inca o autoutilitara cu ceva echipament in spate....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Trotuarul pe sensul dinspre Splai catre str. Prevederii este complet asfaltat si s-a finalizat si inlocuirea stratului deteriorat de binder pe sensul spre Splaiul Unirii. Niciun semn insa ca ar pune si uzura. La LEA n-am remarcat ca s-ar lucra, iar lucrarile la trotuarul de langa pasaj pe sensul spre Splai sunt inghetate. Astazi era o singura echipa activa pe santier care mesterea ceva la trotuarul de pe coltul podului din amonte.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Mda, la LEA este .... moarta-n papusoi....
Restul... doar joc de glezne (in sens sportiv... :)  )

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Str. Hateganu, pe partea dreapta, pe sensul spre Splai, in "sesisul" de pe margine au aparut niste seturi de marcaje portocalii, pe toata lungimea strazii, seturi care ar marca un ax de drum si stanga/drapta inca  cca 2m. As zice un spatiu verde central.
Marcajele sunt pe copaci sau pe alte "obiecte" care sunt mai ridicate fata de enivelul solului...
Stirea o luati ca atare, nu vreau sa mai avansez nicio ipoteza....   :o

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Am gresit!

Pe fundul gropilor 1-3 a fost turnat beton de egalizare.
Groapa 4 este in acelasi stadiu, de groapa 5 nu s-au apucat.

Se facuse deja prea intuneric si nu am putut face poze...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

In dimineata asta, exista o macara si ceva activitate la groapa 1 si probabil si la restul...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Cristi N

Din departare as zice ca la groapa 3 e un utilaj pentru batut electrozii de impamantare, daca nu gresesc trebuie sa le iasa sub 1 Ohm. Seamana cu ce folosesc drumarii la batut profilele in care se prinde glisiera metalica.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Tot ce se poate, mai ales ca este nevoie de asa ceva, si groapa 3 este cea din mijlocul ansamblului.
In dimineata asta a aparut si o macara....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Info: au binevoit sa traseze marcaje pe jos, cu alb, pe bucata de la Splai spre Hateganu. (amuzant este ca s-au oprit in portiunea asfaltata de Baluta... :lol: :lol: ). Marcajul asta este cu alb, o linie contiunua. Tot cu alb au mai trasat si de la Splai spre Titan (aici parca era ceva si cu galben...)

A, au "tras" si niste dungi albe pe "jardiniera" aia de pe dreapta, cum intrii pe Hateganu. Am impresia ca a luat ceva busituri....
Dar niste simple dungi nu rezilva problema, in conditiile in care ilumunat stradal nu exista....

 


Go to page:  1  ... 131 132 133 134 135 136 137  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421817 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use