Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 547446 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 117 118 119 120 121 122 123  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Reportaj matinal..
In intersectie, pe toate directiile, au aparut semne de circulatie...
Mie asta imi spune ca se poate da in circulatie pe podurile de la sol, chiar si spre Hatieganu...

(nu ma intereseaza ....congelatorul primaritei..... :lol: :lol: )

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Semnele nu sunt suficiente, trebuie si marcaje.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Da, poate o fi vreo zi mai calda pentru marcaje....
Cel putin alea de pe poduri, care sa includa si marcaj cu STOP.
A, si la fel si pe bretele....

N-au avut timp toata vara pentru a face astea.....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului survola

A plouat chiar când vroiau să marcheze :)

 


  • clt
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului clt

Cred ca problema cea mai mare a zonei respective nu sunt marcajele, ci lipsa iluminarii pe timp de noapte, masinile parcate pe N. Grigorescu si lipsa unor treceri de pietoni (fie ele semaforizate sau nu). Astea sunt lucrurile care pun viata in pericol a trecatorilor zilnic.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Ba uite ca au facut si marcajele
....
Pun doar o poza din seara asta.
Se vede si trecerea de pietoni marcata




O sa puna si @TibiV poze din timpul zilei
@clt, observatia cu iluminatul este pertinenta.... dar iluminatul nu este prevazut in contract...
Se poate face iluminatul strada doar daca duamna... face ceva cu una din alea nspe mii de firme ilegale....

Faza este ca pentru iluminat si semafoare trebe spart asfaltul....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Cristi N

Parca vad ca in harnicia lor agata niste lampi de tablierul podului pe principiul merge si asa.  :popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Cica merge si asa... Prevad niste accidente horror in intersectia aia, dupa ce dau drumul la trafic pe podurile de la sol.  :popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Referitor la ultimele poze ale lui TibiV :
1) De ce sunt marcajele făcute cu galben ? Deci ele sunt provizorii, nu sunt cele definitive ?
2) Trei benzi peste podul de la sol ?  Teoretic mașinile care vin din Balta Albă și trec podul de la sol fac la stânga  pe Splai. Chiar așa de multe or fi care vor să ajungă la Popești ? Oricum pentru A 2 mai simplu este la stânga pe Theodor Pallady, singurul semafor << baban >> fiind cu 1 Decembrie.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

1.Da, provizorii.
2. Pe pod trebuie 3 benzi pentru stocaj. La final acolo vor fi semafoare. Deci pe pod se vor "stoca" si cei care vin de la Titan si fac stanga pe Splai, si cei care vin pe Splai dinspre DNCB si vor face stanga, fie pentru a intoarce spre DNCB, fie pentru a intra (candva...) pe Hateganu spre Vitan-Barzesti.

Din acest punct de vedere este foarte OK ca podul are 3 benzi...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Scuze, m-am uitat eu greșit la poze, breteaua are 2 benzi, mi s-a părut că are 3.  :oops: . Eu la bretea m-am referit că are 3 benzi, nu la pod.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

:lol:  :lol:  :lol: @Cristi N, nu ai fost departe de adevar!!
Vezi poza....
:bere:  :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Apropo de accidente, sa nu va mire daca pe Splai o sa apara limitatoare fizice pentru viteza, precum si indicatoarele de rigoare.....
Si pana la urma, nu vad de ce ar fi mai horor decat orice intersectie dintre un drum secundar si unul principal....
Asta, de exemplu: https://goo.gl/maps/T3Qqbrep4HA2
Sau un pic mai incolo: https://goo.gl/maps/d1ezwUgDZKC2
De fiecare data cand merg pe centura Ploiestului, reduc viteza la apropierea de intersectiile astea, cu riscul claxoanelor si a flash-urilor.....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Pe Splai foarte multi soferi gonesc ca nebunii, mai ales noaptea, de aici afirmatia mea. Dar daca monteaza corpuri de iluminat se imbunatateste situatia. Si daca pun si limitatoare de viteza deja rasuflam usurati.

 


Go to page:  1  ... 117 118 119 120 121 122 123  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use