Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2321 posts, 547146 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului MikeT

@andrei11,
Nu mi s-a parut atac la persoana, ci un raspuns la misto. Trecem peste.  :bere:
In ceea ce priveste semafoarele, parerea mea este ca pe directia Hateganu - N. Grigorescu, in ambele sensuri, masinile vor circula pe pasaj. Sub pod vom avea in cea mai mare parte doar masinile care fac stanga de pe splai sau de pe cele doua strazi anterior mentionate. Si al caror numar cred ca este destul de mic, comparativ cu numarul masinilor care merg pe celelalte directii in intersectie, tocmai d-asta nu vad util un semafor acolo.
La BIG si Obor sunt semafoare pentru ca traficul este aglomerat si pe la suprafata, comparabil cu cel prin pasajele respective. Era normal sa avem semafoare acolo.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Acum sunt putine masini din cauza situatiei de pe Hatieganu. O data ce se rezolva acel tronson, o sa avem un veritabil semi-inel continuu din Pipera pana in Berceni, este imposibil ca volumul de trafic sa nu fie comparabil cu orice alta intersectie mare cu pasaj (Obor etc). Ba chiar ma tem ca lumea va prinde 'gustul' pentru traseul acesta inca dinainte de a fi rezolvat ultimul tronson...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Chiar si in conditiile astea lumea a prins gustul traseului... desi Hatieganu este...praf...

La semafoare, repet, sper sa functioneze sistemul de detectie aglomeratie.... caz in care splaiul este... favorizat la timpii de verde..

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Costin

Logic ar fi ca favorizate la verde sa fie toate directiile de intrare pe inel, iar directia spre centru sa fie descurajata masiv. Probabil ca nu va fi asa, pentru ca inelul nu e tocmai un inel complet, dar ca principiu, asa ar fi corect.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului MikeT

Privind in perspectiva, exista un orizont de timp pentru inceperea lucrarilor pe Hat(i)eganu?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Exact ce spuneam mai devreme... vot exista berbeci care nu sunt atenti la semafoare..
Pe trotuarul unui pod era calare o masina... cu jante distruse, etc...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Sava_6115-6315

Joi am  trecut prin zona pe directia Hateganu - Grigorescu. La Spali  semaforul de la inaltime nu se vede de la distanta. Doar cand te apropii  foarte mult de el.
Iar legat de semaforizare: da ,  avem nevoie de semafoare. Zona Splai  spre centura se va dezvola in urmatorii ani. In plus pe Splai  se merge cu viteza.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului URANUS

Aseara cand am trecut pe langa pod am vazut ca se asfaltase rampa Titan (sens spre statuie).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andreiiul

Am trecut azi prin zona si asfaltau coborarea spre Titan. Probabil ca intr-o saptamana max 2 sa se circule pe pod.
Dupa deschiderea circulatiei sunt raman de rezolvat 3 probleme:
1. Hatieganu. Aici probabil ca mai asteptam macar 1 an
2. Inchiderea cumva a parapetului in zona CF. Sunt destui care intorc acolo (inclusiv camioame)
3. Masinile parcate pe banda 3 pe ambele parti. Am scris Politiei locale sector 3. Sunt tare curios daca si raspund pe aceasta tema

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului MikeT

Masini parcate pe banda 3? Adica langa axul central?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

:D ..
2020-07-04_19-53-35.jpg (429.54 KB; downloaded 2165 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului MikeT

Credeam ca sunt in zona largita, nu in zona "veche". Jale mare cu aia, sunt curios unde le vor duce...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Nu mai sunt parcate asa, acum sunt parcate paralel cu bordura... Dar tot nu este legal....
Cand o sa inceapa sa vina amenzi sau cand o sa le fie ridicate masinile, or sa gaseasca locuri....
Asa am zis si eu cand la mine in zona s-au resistematizat locurile de parcare..... si s-au gasit locuri pentru masini....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

danutzu_2910 wrote:
Sper ca rostul de dilatatie sa il aiba la indemna...

Rostul de pe culeea Titan este instalat din 2017.
Cel de pe culeea Hateganu de vreo 2-3 luni...


 


Go to page:  1  ... 147 148 149 150 151 152 153  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420557 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use