Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului

2322 posts, 547881 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 96 97 98 99 100 101 102  ... 166
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului misterr

Sectorul 5 este care este.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Eu cred ca pentru toate sectoarele este valabila aceasta vorba, chiar daca expresia a fost consacrata de fostul Primar al sectorului 5.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului mindmasster

Eu m - am inregistrat pe acest in forum in 2010 cand a inceput aceasta lucrare de mare amploare. 7 ani mai tarziu  inca nu s-a terminat.  :popa:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Chef de munca si azi.
La groapa cu vana si ramificatia. E ceva important si asta.
In rest nimic vizibil.
Si nu pricep in ruptul capului de ce nu se apuca de rampa Hateganu...
Materiale au, utilaje au... ce ii impiedica sa reia lucrul?

Asa, suplimentar... pe chei, partea cu serele, au inceput sa puna parapeti metalici pe partea cu Dambovita, intre trotuar si carosabil.
Parca sa zic ca au si refacut ceva asfalt.
Evident ca la pasaj e tot asa, @TibiV.

Desigur, fiind sambata dimineata era si MCV-ul la locul stiut....
Si un client.
Si ar mai fi fost unul, daca nu-l atentionam cand m-a depasit val-vartej.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Ce zici, are rost sa ma duc maine la pozat sau ma duc degeaba ?... :(
danutzu_2910 wrote:
In rest nimic vizibil.
Si nu pricep in ruptul capului de ce nu se apuca de rampa Hateganu...
Materiale au, utilaje au... ce ii impiedica sa reia lucrul?

S-or fi "concentrat" pe DNCB... :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului cris_m

Tibi  :bere:  Chiar nu ma asteptam, recunosc cinstit...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

@TibiV,  :bere:
Si, dau o bere daca se straduiesc sa termine repede capatul de bretea la care lucreaza acum şi  dau drumul circulatiei  pe aici.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului adila

Era frumos cu ocazia acestui pasaj, sa faca ceva si cu malul drept al Dambovitei ca prea arata ca dupa razboi. Chiar daca nu agreez in general lucrarile lui "betonel", trebuie sa recunosc ca apreciez totusi ce s-a executat pe malul stang al raului.


 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

Trebuie și aici sa se rațoiasca tanti Știrea că reziliază contractul :))

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului stevethegreat

nici un pic de miscare, nici un utilaj
in acest ritm mai dureaza 4-5 ani

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului General_Katana

Cretinii astia au abandonat proiectul din faimoasa si mirobolanta veche placa "lipsa de fonduri" ?!  :evil:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

Din pozele lui TibiV mi se pare incredibil ca ei au namolul cat casa poporului pe santier dar le arde de vopsit podul. :evil:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

Asa, si daca au namol, ce sa faca cu el?
Sa-l usuce cu elicopterul?
Fac si ei ce se poate face.. Spoiala de primavara..

NB:a nu se intelege ca le iau apararea dar terasamente pe ud nu se pot face...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Daca am sti doua lucruri...
1. Cati bani le-a platit Primaria pentru lucrarile facute pana acum ?... (La ultima discutie cu un paznic mai "prietenos" am aflat ca erau cu salariile "in urma" pe vreo 4 luni... :( )
2. Cat de "prioritara" este pentru ei DNCB (ei fac si tronsonul A1-DN7 Chitila...) fata de "strapungerea" in cauza ?...

Ca si parere personala, ca unul care pozeaza lucrarea duminica de duminica...
(Nu stiu daca am mai mult de "5 absente" in ultimii aproape 3 ani...)

Am vazut ca se pot misca cu "foarte mult talent" cand vor si au "liber" la lucrari...
Cei care au macar un an pe forum isi pot aminti ce repede a mars asfaltarea pe "sectiunea" Splai-I.Hateganu....

Doar ca acum au ajuns intr-un punct mort...
Pana nu se va face inaltarea LEA de peste rampa Titan, nu pot inainta nici un metru cu rampa respectiva...
Rampa care in acest moment este "cheia" lucrarii...

Desi nu sunt constructor, incerc sa ma pun "in pielea" unuia si atunci incep sa ma gandesc:

"De ce sa 'mut' 50 de oameni de pe DNCB aici ? Ca sa faca urgent ... ce ?!...
Nu am rampa de coborare Vitan-Barzesti -> Titan pentru ca LEA imi atarna inca la 3-4 metri deasupra capului...
Mai bine tin oamenii acolo unde CNAIR imi sufla in ceafa (DNCB A1-DN7...) si aici o mai las "calduta", nu recce de tot, dar nici fierbinte...
Care ma plateste primul va avea intaietate !"....


Nu am vrut sa va mai supar, dar LEA este nemiscata, virgina, "neatinsa de mana omului"
Daca primarul general se simte "tare" si "se ratoieste" la constructori, o rug frumos sa "isi umfle muschii" si sa se ratoiasca si la Transelectrica...

Dar pariem ca asta nu se va intampla niciodata ?...
Nu de alta, dar TEL (codul de la Bursa de Valori) este "club inchis", acolo sunt sefi doar cei cu "carnet de partid". Partidul corect, "of course".

Deci daca aud ca primarul general se ia de Transelectrica, ma imbat o saptamana... :lol:
Dar sunt convins ca nu voi pune alcool pe limba pana la sfarsitul mandatului.

(Daca le trimite un biletel "va rog eu eu frumos" si aia aia de la Transelectrica spun "bine, ca esti de la noi" nu se pune...
Se pune doar daca "vorbeste" la TEL, asa cum a facut cu Astaldi la Piata Sudului...)

 


Go to page:  1  ... 96 97 98 99 100 101 102  ... 166
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Străpungerea Bd. Nicolae Grigorescu - Splaiul Unirii - Șos. Vitan-Bârzești (2010 - 2023)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420781 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use