Despre noţiunea de drum public

Discuţii generale despre transporturi şi infrastructură, reglementări în domeniu, legislaţie etc

Re: Despre noţiunea de drum public

Mesajde shoppy » Mie, 12 Apr 2017, 12:08

Pardon 30, si daca asta este problema atunci sa te duci pe DN2, fiecare localitate are mai nou 30 la trecerile de pietoni.

Ca o fi pe suprafata PMB da, dar trebuie sa fi existat o conventie, ca doar nu gasesti in bugetul PMB lucrarea "Supralargire Soseaua Odai intre nodurile rutiere DN1 si DN1A".
Iar marcajele din teren, acea placuta cu DNCB, nu se fac pe smecherie sau prostie, ci pe planul de semnalizare aprobat, si apoi este respectat de catre politisti, daca te duci la sectorul 1 ca te-ai busit cu masina pe Soseua Odai sigur te trimite la Ilfov.
26: AM, AT, BA, BE, BG, CZ, DE, DK, ES, FR, GB, GE, GR, HR, HU, IR, IT, LU, NL, PT, RO, RS, SK, SW, TR, XK (Bucuresti)
2016: avion 12.8k km, tren 2.1k km, masina 21.7k km, metrou 2.5k km, bicicleta 730km
2017: avion 3.2k km, masina 6.7k km, metrou 2.7k km, bicicleta 70km
shoppy
Membru Silver

Re: Despre noţiunea de drum public

Mesajde andrei11 » Mie, 12 Apr 2017, 12:32

:D
Nu mai stiu, evit centura acolo din cauza Otopeniului.
DN 2 il fac anual de multe ori ( si ma duc in Nordul nordului ), mai mult ca sigur sau pe 22 Aprilie sau pe 23 plec din nou. Anul asta n-am fost niciodata, eu am prins cu 50 km / h in toate localitatile. O sa fiu atent. ;)
andrei11
Moderator forum

Anterior

Înapoi la Aspecte diverse din transporturi şi infrastructură