Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord

254 posts, 81626 views
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19
 
 

📖 Pagination options
Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord andrei11

Ha ? Sunt sigur ca acum vreo 2 zile "m-am dat cu el". Sigur !

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord Robert24

Azi nu mergea. Si sigur nici acum 2 saptamani si acum vreo 2 luni si ceva.
Probabil ca e pe zile de post... Oricum, tronsonul dinspre Basarab parea destul de jegos, semn ca nu mergea de ceva vreme :)

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord andrei11

Eu am circulat de la Nord spre Basarab cu tronsonul de mijloc, asa am avut chef. Nu m-am uitat la celelalte tronsoane din pacate si nu vreau sa inventez. Azi am traversat liniile la suprafata si nu m-am uitat.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord Victor92

Situatia de azi. 31 August 2015. Nu functioneaza. Mareata investitie...
DSC_0545.JPG (223.94 KB; downloaded 3256 times)

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord shoppy

Nici sambata nu mergea.
Asta e asa ca drumul care iese din ultima localitate si duce in judetul vecin, cei din judet nu il repara ca pe ei nu ii ajuta la nimic, aia din judetul vecin poate l-ar repara da' nu-i al lor.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord andrei11

A, nu functioneaza  de mult !

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord URANUS

Sursa: B365.RO

Trotuarul rulant de la Gara de Nord stă pe loc, plin de frunze, peturi și chiștoace

Trotuarul rulant de la Gara de Nord din Capitală, care face legătura cu stația intermodală Basarab, funcționează parțial, benzile fiind pline de peturi de plastic, gunoaie și frunze. Deși a făcut parte dintr-o investiție de aproape 3 milioane de euro și a fost una dintre realizările cu care se lăuda primarul Sorin Oprescu, trotuarul rulant nu a fost întreținut.

http://www.b365.ro/mobi/trotuar-rulant_236662.html

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord Mircea G

URANUS wrote:
.... trotuarul rulant nu a fost întreținut.

Si simte cineva lipsa lui ??? Eu spuneam ca este o investitie aberanta , fara legatura cu realitatea si necesitatea ....

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord TibiV

Ai avut vreodată multe bagaje şi copii  în GdN şi să trebuiască să ajungi la Basarab ?

Nişte rude ale mele au pățit-o. Au dat de trotuarul stătător (noroc că au făcut o recunoaştere în prealabil) şi... guess what ?
Au făcut comandă la taxi (că altfel nu îi lua nimeni) şi au mers cu taxi de la ieșirea GdN de pe Golescu până la Basarab.

Great !... :D

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord shoppy

Mircea se duce cu masina personala, tot ce ii trebuie sunt mai multe benzi, ca dupa aia se descura, parcheaza pe interzis sau pe trotuar. Ce tupea pe toti astia de nu au bani de masina personala, mai si pretind tot felul de trotuare rulante, scari rulante, lifturi si alte fasoane nejustificate.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord andrei11

Acum si tu, si daca ar fi functionat trotuarul asta rulant nu-i duce de pe peronul Garii de Nord GrA pe peronul Garii de Nord GrB sau ceva de genul. Îi duce fix de undeva spre altundeva, adica de pe la mijlocul peronului 1 din Gara de Nord GrA pana la 20 metri de intrarea spre metroul Basarab.
Asa cum e facut acum, trotuarul rulant e (aproape ) bascalie curata, cui foloseste ? Pe bune, sa spunem ca vii cu trenul in Gara de Nord GrA vagonul 10 peronul 9 si vrei sa ajungi spre Gara de Nord GrB. Cum faci sa te folosesti de trotuarul rulant ? Nu e prea complicat ?
Vorba lui MirceaG, e cam inutil.
Eu cred ca e un semibluf aventura cu ruda ta de la GdN - GrA. Pe ce linie a venit cu trenul si la ce vagon erau ?
Lasand la o parte ca nici asa cum e mai mult a bascalie, trotuarul asta rulant nu e o chestie continua, ci impartita in 3 parti. Ce faci cu bagajele astea multe ale rudei tale ( si copii ) intre cele 3 parti ale trotuarului ? Si mai ales ce faci cu bagajele ( si copii ) cand brusc trotuarul minune se opreste asa, undeva, in nici un punct de interes.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord zapacitu

Bagajele doar sunt trollere, nu sacosi de rafie, nu? Doar ai ajuns in gara cu avionul, nu?

Sincer vad utilitatea intr-un aeroport, dar intre BASARAB si NORD... serios!?!?! Mi s-a parut amuzant cand am vazut... parca nici la Otopeni nu aveau inca.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord TibiV

Păi la Otopeni de unde până unde?
Pisi vine doar cu trolerul, că ce a muncit afară este deja în cont...

Dacă discutăm despre inutilitate, atunci să discutăm despre gara Basarb...

@andrei
Erau în vagonul 2, linia 3 sau 4. A apărut ceva nashpa la muncă, altfel i-aş fi dus eu.
Şi sunt pissed-off pentru că eu le-am spus "nu pot să ajung, dar vă duce trotuarul rulant".
Deh, vina mea, nu prea am urmărit topicul ăsta... :(

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord zapacitu

La Otopeni de la portile de debarcare pana la terminalul de sosiri. Linia aia dreapta de 50m sau cat o fi. Nu-i ca la altii unde chiar te-ai plictisi sa mergi pe jos sute de metri, dar e ceva.

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use