Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord

254 posts, 81579 views
 
Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19
 
 

📖 Pagination options
Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord URANUS

Azi functionau 5 din 6 unitati (cea care nu functiona era T1 - prima dinspre G. Basarab sens spre Gara de Nord). Totusi mi se pare prea mica viteza lor de deplasare.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord PinkyHog

Liniste si pace. In rest, mizerie. Si o domnisoara pierduta in spatiu.



IMAG2650 by Pinkyhog, on Flickr


IMAG2652 by Pinkyhog, on Flickr

Si nu, trotuarul nu functiona.


PS: Ce e asta si la ce foloseste?


IMAG2654 by Pinkyhog, on Flickr

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord TibiV

Ultima poza...
O fi impamantarea ?...  :?
:lol:

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord shoppy

Se lucreaza la acel segment de catenara, alimentarea este deconectata si acea este legarea la pamant pe care a facut-o echipa de electricieni.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord zapacitu

Deci chiar este impamantarea!  :shock:

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord shoppy

Da, este o nuanta acolo, daca o piesa nu este normal sa fie sub tensiune atunci se impamanteaza, daca se lucreaza la un conductor atunci acela se leaga la pamant.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord danutzu_2910

... si daca vreun Dorel ignora eticheta cu "scos de sub tensiune" sau ce altceva ar scrie pe eticheta pusa la "butonul" sau "maneta" de punere sub tensiune, in cazul in care linia este pusa la tensiune, "sare siguranta" iar lucratorii sunt protejati.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord shoppy

Maneta aia este incuiata cu lacatul de ala de lucreaza la linie. Si un conductor de x metrii intins prin aer se incarca doar electrostatic cu destula tensiune, daca mai trece pe aproape si de alt cablu sub tensiune atunci si mai mult.

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord andrei11

Eu zic ca poza este din Africa. Bani aruncati de pomana pe apa sambetei. Cine o fi fost beneficiarul studiului de fezabilitate pentru mareata lucrare ?
Daca nu sunteti de acord cu crucea aceea o scot de acolo, dar eu cred ca deja putem sa demontam trotuarele respective. De  acord ?
8-22-2016 4-42-33 PM.png (409.64 KB; downloaded 3663 times)

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord Mircea G

andrei11 wrote:
......... Bani aruncati de pomana pe apa sambetei........... De  acord ?

Eu am spus , dar nimeni n-a crezut  ca nu folosesc la nimic .

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord Marius Titulescu

Bani furati, bani aruncati... nimic nou. :)
___________________________________

EDIT ADMIN:
Se interzice promovarea altor site-uri pe acest forum, mai ales ca in acest caz nici nu are legatura cu acest forum.
Te rog sa citesti regulamentul inca odata!

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord shoppy

Cum sa aiba succes o lucrare care nici nu este promovata si nici nu functioneaza doar sa o puna in fata la Unirii, altfel este mai greu de inteles. Cine nu-si da seama la ce foloseste o asemenea lucrare intr-un asemenea loc este pafarist, din nefericire autoritatile care ar putea profita sunt legate la maini sau lafel de pafariste.

(Eram in aeroport cu un grup de turisti care vroiau sa ajunga in Delta, oamenii nu ma credeau ca la autogara Basarab, care este in centrul orasului, langa gara si metrou, practic nu se poate ajunge decat cu taxiul, concluzia lor: Bucurestiul asta este mosia taximetristilor.
Sau alta, in toate orasele intr-o raza de 300km in jurul Bucurestiului, inclusiv Ruse si Varna, au inflorit firmele de Acces Aeroport Bucuresti Otopeni, de ce oare?)

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord andrei11

Repet ce am spus anul trecut in vara, sunt de parere sa demontam trotuarele si sa le vindem. Eventual chiar si la "fier vechi cumpăăăăăăăăăăăăăăăr."

 


Re: Realizarea trotuarelor rulante Pasaj - Gara de Nord TibiV

"Cumparatorul" trebuie sa ia in calcul si lucrarile de demontare, incarcare in camioane si transportul...
Nu iei nici 50 de lei pe el.... :D

 


Go to page:  1  ... 13 14 15 16 17 18 19
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use