Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea pasajului

1525 posts, 339803 views
 
Go to page:  1  ... 78 79 80 81 82 83 84  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

Pusca mea... ajung sa cred totusi ca asta e cultura, nu se mai poate face nimic decat cu pusca... Si ieri s-au dat in jur de 100 de amenzi acolo, la sch. 1 si 2 ...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

Pai foarte bine ca s-au dat amenzi, macar bani la buget.
Daca politia inca se judeca de 8 luni ca sa-i ia 3 luni carnetu lu Zana Buna dupa ce au prins-o cu 110 pe Kiselef cred si eu ca doar cu pusca mai faci ceva...

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Mircea G

Nightwolf wrote:
Pusca mea... ajung sa cred totusi ca asta e cultura, nu se mai poate face nimic decat cu pusca... Si ieri s-au dat in jur de 100 de amenzi acolo, la sch. 1 si 2 ...

De ce amenda si nu luarea permisului ?
De ce amenda , deci stat la pinda si nu semnalizare corespunzatoare sau agent pus acolo ?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Serban

Daca nici acolo nu e semnalizat...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

Mircea G wrote:
Nightwolf wrote:
Pusca mea... ajung sa cred totusi ca asta e cultura, nu se mai poate face nimic decat cu pusca... Si ieri s-au dat in jur de 100 de amenzi acolo, la sch. 1 si 2 ...

De ce amenda si nu luarea permisului ?
De ce amenda , deci stat la pinda si nu semnalizare corespunzatoare sau agent pus acolo ?


Tu ai permis? Sau vb din auzite? La ce sa iei permisul la "accesul interzis"?? Si de cand amenda = panda? Si de ce trebuie sa stea un agent sa dirijeze cand sunt indicatoare? Eu ti-am mai zis tie ca ai niste conceptii intelese doar de tine cu privire la anumite chestii ... no offense!

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

shoppy wrote:
Pai foarte bine ca s-au dat amenzi, macar bani la buget.
Daca politia inca se judeca de 8 luni ca sa-i ia 3 luni carnetu lu Zana Buna dupa ce au prins-o cu 110 pe Kiselef cred si eu ca doar cu pusca mai faci ceva...


Nu se judeca politia 8 luni... se judeca zanutza prin avocatii ei ... Cand a fost legea cu "se da solutie in prima instanta definitiva" nu le-a convenit si au revenit la prostia asta ... ca judecatoriile le dadeau cu flit la toti! :)) Oricum poate sa conteste ce vrea ea ii place sa piarda timp si bani pt un lucru inevitabil ... plasticu` roz tot la noi ajunge :))

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Serban

Ma intreb cati ani o sa mai stea inchisa parcarea noua (?!) de sub pasaj. Asa bataie de joc mai rar am vazut.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului crocodil

Referitor la mentenanta acestui pod, ma intreb cine este responsabil cu shimbarea becurilor arse. Pe sub pod sunt arse foarte multe becuri mai ales in zona statiei de tramvai Orhideiei (35,44). Noroc ca mai vine lumina din strada.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Costin

Serban: am inteles ca acolo e problema cu un aviz de la pompieri / ISU

crocodil: Aia e treaba PMB/Luxten

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Serban

Da, e vorba de un eventual incendiu care ar putea afecta structura metalica. Este necesara vopsirea cu nu stiu ce subtanta speciala ignifuga, care s-a si facut. Ma gandeam ca in atatia ani de la finalizarea lucrarilor se rezolva si cu avizul. Daca se poate lua, sa-l ia naibii odata. Daca nu se poate lua, sa ia alta decizie, nu stiu, dar sa stea finalizata si inchisa de atata timp chiar nu e o solutie.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului ByOnu

Ce capacitate are parcarea?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Nightwolf

Aprox. 60 de locuri ochiometric ...

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului realistul

Ăia așa moare. Au uitat de ea. Lacăt pus.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului iliutu

"Amintirile" au fost mutate la Siguranta rutiera.

 


Go to page:  1  ... 78 79 80 81 82 83 84  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2283 forum members have written 420938 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use