Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea pasajului

1525 posts, 333931 views
 
Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 109
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului shoppy

E adevarat ca la lifturi nu se respecta nimic, am vazut asta chiar si in Franta, adica am vazut lifturi la statiile supraterane care aveau etajele -1 la trotuar si 0 la peron si lifturi la statiile subterane care aveau 0 la peron si 1 la trotuar, dar sa nu aiba 0 si sa aiba doar 1 si 2, asta nu am mai auzit-o pana acum, poate ca o fi vreun lift refuzat la export in Anglia, acolo parterul este etajul 1  :lol:  :lol: .

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Utilizator anonim

De o saptamana a inceput vopsirea multi-colora a pilonilor și rampelor pasajului, pe modelul a ceea ce s-a realizat la Mihai Bravu. Ideea e destul de buna mai ales ca toata zona pasajului a devenit un ghetou infect plin de drogati si betivi intr-un ambient de urina. Ar fi bine daca odata cu actiunea asta ar pune si ceva paza in zona si ar remedia sistemul de iluminat al pasajului care nu este functional.

20191005_110004.jpg (128.83 KB; downloaded 3678 times)


20191005_110008.jpg (115.19 KB; downloaded 3678 times)


20191005_110020.jpg (92.84 KB; downloaded 3678 times)

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului faraonul

Bine că mai fac ceva. Cu iluminatul slabe șanse deși eu continui sa scriu constant la PMB si CMIPB.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Cristy

Avem lumina in statia de tramvai, pe peronul lui 1.  :shock:
Sunt niste benzi cu LED-uri amplasate pe toata lungimea peronului care lumineaza destul de bine, insa nu am apucat sa fac poze pentru ca era foarte aglomerat tramvaiul.
Pe peronul lui 10 inca nicio miscare.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Utilizator anonim

E sistemul de iluminat al statiei, repus in functiune. Se vede aici in poza, acum o saptamana viewtopic.php?f=14&t=780&start=770

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului subway guru

Dar receptia lucrarii chiar nu au de gand sa o faca???...altfel nu au cum sa bugeteze nici cinci bani pentru intretinere si mentenanta, doar joc de glezne cu largul concurs al <mazgalicilor>  :headbash:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Utilizator anonim

Pai de ce nu se face receptia lucrarii?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului andrei11

Pentru că nu se vrea. Dacă se face recepția trebuie să se ocupe de întreținere.  :evil:

 


Re: Discutii - Lucrari statia Tudor Vladimirescu (DT 34) orex

Stiți ca de ceva timp e BEZNA pe pasaj ? Nu-i normal ca de la lumina farurilor sa ne facem....itinerar, nu?

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului subway guru

Ca sa ne mai descretim un pic fruntile si sa mai batem un pic campii   hai sa-ti mai povestesc o <snoava adevarata>
Sedinta mare sedinta cu Operescu in care cere ca UTI sa monteze pe pod <leduri colorate model chinezesc>. Colegul de la UTI (probabil ca sa-l <paseze> elegant) zice: bine, dar dureaza ca trebuie sa le prind in suruburi de grinzi...la care <sare> mandea ca ars: sa nu te prind ca-mi gauresti mie podul, s-au inventat si rasini epoxidice!
La care doctorul replica: iete-l bre, s-a si <improprietarit>, cica e podul LUI!!!
M-am abtinut sa-i raspund, bai ageamiule, e podul NOSTRU!...nu al matale, cu asa <gandire> mi-e mie jena ca mi-ai fost vecin de cartier...
Drept pentru care si-a bagat el placutza aia de co-ctitorie cu Base, desi daca ma intrebi pe mine Videanu ar avea o cota-parte mai mare...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Utilizator anonim

A tinut putin lumina in statia de tramvai, deja pe sensul spre Banu Manta nu mai functioneaza.  :popa:
Noroc ca mai sunt 7 luni si vine vara si avem lumina naturala o perioada pana la ora 21.  :P

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului faraonul

Acolo este picat tot pe sensul spre Banu Manta. Ploua, intra apa in proiectoarele sparte și face scurt. E f simplu. Se pun noi siguranțe și o luam de la capăt când plouă sau ninge. Mai este și un cablu atins pe Grivița când au lucrat la utilități niste Dorei.

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului Goldmund

Mentenanta acestor "obiective majore"(poduri, tuneluri, pasaje sub/supraterane) face diferenta intre o tara civilizata si una mai putin.(la fel pentru intretinerea autobuzelor, trenurilor, etc.. )

 


Re: Discutii dupa inaugurarea pasajului faraonul

Așa este Goldmund. Sitiatia este generala. Sa nu uitam de gări și aeroporturi.

 


Go to page:  1  ... 88 89 90 91 92 93 94  ... 109
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419392 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use