Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3)

1420 posts, 280852 views
 
Go to page:  1  ... 96 97 98 99 100 101 102
 
 

📖 Pagination options
  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) darknight

Maine sunt si eu, vine de la mare pentru asta!.....cum va recunosc?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Terapeut71

subway guru wrote:
Sus inima!
si petrecere frumoasa tuturor maine...


Am trecut pe la Basarab in seara aceasta si cand am vazut uriasul drapel al tarii fluturand intre piloni m-a incercat un sentiment tare placut.
Poate sunt patetic, insa imaginea de care aminteam face parte din momentele in care ma simt mandru ca Bunul Creator a dorit sa ma nasc aici.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Aron

s-a terminat acum cateva minute vorbe grele, mi-a placut de Oprescu, in orice caz, m-a impresionat puternic drapelul gigant, bravo lor chiar se vorbea despre asta  in partea a 2 mi se pare, oricum bravo tutror felicitari si succes in continuare, ar trebui maine sa bem neaparat in cinstea pasajului.
P.S: eu voi fi in-trun tricou alb tot cu blugi negri si tenisi cu parul mare daca ma vedeti aruncati cu rosii dupa mine:D:D, sau va rog eu mul la 9:45 voi fi langa panoul acela de pe titulescu unde scrie cu pasaj inchis etc, sa vina sa ma ia si pe mine :D  :D

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

Hobanatul luminat  8-)

IMG_0822.JPG (356.78 KB; downloaded 4256 times)


IMG_0831.JPG (356.67 KB; downloaded 4257 times)


IMG_0848.JPG (409.36 KB; downloaded 4258 times)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) subway guru

Maine, sa nu cumva 'sa ratatzi' mini-expozitzia foto amenajata sub 'coviltirul' statziei de tramvai cu pozele lui Utilizator anonim...
Va pun aici una pe care o stim totzi 'prea bine'... 8-)
Cred ca 'cel mai bun loc de adunare si recunoastere' e taman expozitia foto 'Utilizator anonim'... ;)
Cine vine 'cu o floare la expozitzie 'e de-al nostru'!!!
DSC03017.jpg (78.54 KB; downloaded 4229 times)

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) subway guru

@Utilizator anonim:
cred ca e cazul sa preiei 'leadership-ul' forumistilor si sa-i intalnesti la expozitia TA...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Utilizator anonim

Pai cu siguranta o sa fiu acolo  8-)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) ANTENA

Dominatrix wrote:
alex1968 wrote:
Dar de tramvaie care vor circula el nu s e spune nimic? Doar 34? Sau nici asta nu e clar?
34 e clar (sursa: serviciul Felatii cu Publicul din RATB). Se studiaza si prelungirea liniei 46 la Cet Vest.


Chestia asta cu 46 inca se mai studiaza?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Geronte

catalinm wrote:
DanCld wrote:
N-o sa i-o iert niciodata lu' Oprescu pe asta cu amanarea deschiderii pasajului cu 1 sau chiar 2 saptamani  :|  

sunt alaturi de tine.


Cu ce va multumea faptul ca îl deschidea acum o săptămâna sau doua si după continua sa lucreze la el... La diverse finisaje si retusuri? Eu prefer treaba finala fără sa mai vad nici un utilaj lucrand pe/sub/lângă el. In plus asta face ca inaugurare sa fie si mai frumoasa... Părerea mea :)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) ViitorulPrimar

Ar fi bine sa ne cunoastem si personal daca tot mergem mai multi acolo.
Ca sa ne recunoastem propun sa avem fiecare in mana o coala alba de hartie.
Eu o sa am in mana o coala alba pe care o sa scrie metrouusor. ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Geronte

Terapeut71 wrote:
subway guru wrote:
Sus inima!
si petrecere frumoasa tuturor maine...


Am trecut pe la Basarab in seara aceasta si cand am vazut uriasul drapel al tarii fluturand intre piloni m-a incercat un sentiment tare placut.
Poate sunt patetic, insa imaginea de care aminteam face parte din momentele in care ma simt mandru ca Bunul Creator a dorit sa ma nasc aici.


Fără lipsa de modestie... M-am întors recent din concediu in Turcia si ce am observat si apreciat la ei este faptul ca peste tot atarna drapelul lor... chiar este un simbol național. Noi din păcate, părerea mea, nu suntem(sau nu mai suntem) la fel de nationalisti... Eu personal sunt mândru când vad drapelul nostru ridicat cât mai sus!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) Serban

Invidiati ma... Sunt p pasaj :)))

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 3) subway guru

@Geronte:
In alte tzari se 'distribuie' drapele natzionale la 'chioscul de ziare si tzigari', la noi...ioc...
De data asta drapelul natzional 'am reusit sa-l ridicam' la cca 80m...
Data viitoare, 'e randul vostru'...si chiar ma bucur sa-l putetzi ridica tot mai sus...si mai sus...pentru noi, pentru copiii nostri, pentru nepotzii si nepotzii nepotzilor nostri...
Eu azi l-am luat pe nepotzelul meu de 1 (unul) an sa 'calce' cu piciorusele lui pe pod, doar, doar s-o naste in el 'dorintza' ca maine 'sa faca altul, pre rau in jos, mai mare si mai frumos...'
Daca si voi vetzi face maine la fel cu copiii si nepotzii vostri, eu sunt linistit...
Nu se poate sa nu se gaseasca macar unul care sa nu ridice 'steagul' mult, mult mai sus, poate mai sus decat 'visam' noi... :ugeek:

 


Go to page:  1  ... 96 97 98 99 100 101 102
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421817 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use