Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronson NORD: Pasajul hobanat Otopeni (FINALIZAT DEC.2011)

477 posts, 173813 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 35
 
 

📖 Pagination options
  • Mrs
  • Posted:
  •  

Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF Mrs

Pasajul de la Chitila se construieste... incet, foarte incet, aproape insesizabil. Ieri am trecut pe acolo si lucra doar o macara. Podul va face legatura intre Mogosoaia si Chitila. In prezent pentru a merge spre Otopeni dinspre Chiajna pe centura, se intra prin orasul Chitila, apoi dreapta la sensua fac  giratoriu cu Bucuresti-Targoviste, se continua prin padurea Mogosoaia, din nou dreapta la Mogosoaia (Lukoil) si stanga la intersectia cu Bd. Bucurestii Noi (fabrica Cristim). Acest pasaj va fi direct peste aceasta zona. Revin cu imagine satelit.

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF shoppy

Poate ne face Andrei un subiect separat ca am inceput sa amestecam lucrurile.
Poate trec eu in weekend pe acolo sa fac o poza, dupa ce repar bicicleta, daca nu ploua/bate vantu...

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF elloyy

gabriels wrote:
Este unul dintre multele poduri incepute pe centura.Cel mai spectaculos chiar.Este situat chiar langa DN1,in partea dreapta in sensul spre Ploiesti.Dupa ce va fi terminata largirea la 2 bezi pe sens si toate podurile.centura va arata cam ca o autostrada.

FCC lucreaza doar la cest pod sau la toata(sau portiune)centura?

La pod doar.

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF Goldmund

Intrebare:
Podul Soselei de Centura de la Chitila,va trece si PESTE Soseaua Chitila?

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF gabriels

Da,va trece peste calea ferata si soseaua Chitilei(nu sunt sigur ca se numeste asa in locul acela).Podul  se va contiunua ce podul actual de peste calea ferata principala.In final va rata ca  o camila cu doua "galme".
Pt pasaj nu s-au mai primit de mult bani si nu de multe luni pe santier mai e prezenta doar paza.
Defapt ministerul are  doatorii destul de mari pentru ce s-a lucrat deja si se astepta plata acestora.
Intre soseaua spre Urziceni si DN1 se lucreza cat de cat dar mult prea lent pentru blocajele care sunt pe centura.

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF commodore

Mai jos gasiti o poza cu podul ce va supratraversa soseaua Chitilei si se va continua cu actuala sosea de centura catre autostrada A1. Poza este facuta pe 20 iunie 2010.


 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF Tavi

nu-mi dau seama pe unde vor devia traficul din intersectia asta cand va veni vremea sa continue lucrarea :?:
dar vom vedea atunci
oricum, multzam de poza commodore !

 



Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF shoppy

Tot acolo mai scrie ca au luat banii de la A3 si i-au dat la centura... :|

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF Tavi

shoppy wrote:
Tot acolo mai scrie ca au luat banii de la A3 si i-au dat la centura... :|

mda .. am vazut si eu :(
si pe mine ma interesa mai mult autostrada Ploiesti decat centura dar asta e!

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF shoppy

Sa vedem cum o rezolva la A1, chiar as vrea sa vin decent A1 - Chitila(acum e nasol), ar fii o buna varianta si la Ciurel - A1.
Sa vedeti ca astia fac centura si in cateva luni o inchid ca sa faca pasajul de la Ciurel - A1  :lol: .

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF elloyy

A1-DN7 dabea e licitat, se incheie pe 31 august si se decide prin iarna probabil (deva-orastie s-a inchieiat acu o luna si inca nu se stie cine a castigat). Deci vreo 2 ani cel putin nu au ce sa inchida intre a1 si DN7 (chitila) :)

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF cornel001

Se pare ca au mai montat o bucata de tablier.




(aia mai din spate)

sursa http://semaparc.blogspot.com/2010/07/bu ... -2010.html

 


Re: Pasajul Centura din zona Otopeni peste CF Goldmund

Am si eu in intrebare:
pe Centura largita,cu podul acesta suspendat,superb(nu atat de complex,dac pare mai reusit decat cel de la Basarab)vin dinspre Tunari si vreu spre Bucuresti,pe DN1.Cum o sa fac?Pe vechea sosea,pe sub pod(DN1)si apoi?N-ar trebui reproiectata o astfel de intrare importanta,spre Bucuresti?-cine stie mai mult?
Pozele astea arata ca totusi se realizeaza ceva,in comparatie cu perioada 1990-2004 cand s-a pierdut atata timp pretios.....

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 35
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use