Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD)

277 posts, 95038 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) shoppy

andrei11 wrote:
N-o sa ma vedeti pe mine pe acolo neam  până ce nu se face pe trei  nivele.  :twisted:

Foarte bine, vezi cum faci sa convingi si pe altii ;) .

Pai deocamdata este lafel, sa vedem cum reinventeaza apa calda.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) mindmasster

Desi avem asfalt de la Chiajna pana la Chitila inca nu s-a deschis aceasta portiune. Este incredibil cat de mult isi bat joc acesti oameni.

Azi de dimineata statea Politia fix in acest punct ( https://www.google.ro/maps/@44.4653161,25.9551396,15.5z)

Aviz celor care vor sa foloseasca portiunea "deschisa"

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) danutzu_2910

Justificarea ar fi ca nu sunt marcajele trasate, semne de circulatie si cel mai important, parapetii laterali. Sau ce or pune pe lateral...

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) Adrian Rosca

Chiar daca e asfalt, intre Remat si Autoklass si in fata la Tehnologica nu s-ar putea circula, pentru ca se lucreaza la rigole.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) shoppy

Justificare este ca nu se inteleg la bani si MT nu vrea sa receptioneze lucrarea decat cu totul iar constructorul evident nu vrea sa se circule pe segment de lucrare nepredat.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) TibiV

Mda...
Tare as vrea sa stiu care este stadiul fizic/financiar...
Sau ce facturi neplatite or fi pe acolo.

Adrian, ai ceva info ?....

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) Adrian Rosca

^^Nu cred ca asta e motivul, de la Rompetrol pana la A1 se circula de cateva luni pe 4 benzi, cu o mica exceptie la intersectia cu str. Industriilor, chiar daca lucrarea nu e receptionata.

Referitor la plati, conform ROGOP CNAIR, exista o singura factura neplatita in valoare de 4,338,103.94 lei, care a fost emisa de Delta in data de 19 aprilie. Scadenta a fost la 18 mai, asa ca cele cateva zile de intarizere la plata n-ar trebui sa fie o problema.

Dar poate sunt ocupati la N.Grigorescu?  :lol:

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) TibiV





(Ma tavalesc pe jos de ras... Asta in cazul in care se schimba adresa "gif"-ului de mai sus...  :lol:  )

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) shoppy

Cred ca pe bucata aceia si-au dat seama ca nu am cum sa o blocheze asa ca s-au resemnat si au deschis-o, sau o fac pe post de favoare pentru MT ca sa le arate ca sunt de treaba, sau nu le convenea ca se transformase in parcare de tiruri, din nou nu se putea bloca iar tirurile parcate faceau gropi acolo unde stationau.

 


Re: Tronsonul Glina - Jilava (SUD) TibiV

panzer01 wrote:
Cu mici corectii: nu CNADNR a platit EGIS ci BEI.
Desi nu stim oficial ce scrie in acel studiu EGIS e foarte posibil sa fi ajuns la concluzia ca trebuiesc ambele inele.

Cam tot ce s-a scos la licitatie in ultimele 2-3 luni sunt lucrari pe POIM:
- DNCB Nord intre DN2 si A2
- DNCB Sud: cele 2 tronsoane mentionate pana acum.

A0 desi e ciudat anuntul (adica incomplet), fara o situatie clara a SFului, tot POIM este.
Ramane neclar tronsonul Aeroport - A3. Care e scos ca si DX desi face parte din A0 Nord.


NU face parte din A0...



Verde deschis: A0
Verde inchis: A3
Mov: DX Otopeni-A3 (traseu aproximativ...)

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) zapacitu

Asta inseamna ca nu poate trece pe la un eventual T2. E din documentatie informatia?

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) TibiV

Am precizat "traseu aproximativ".
CNAB nu s-a hotarat inca unde va fi T2....
La nord sau la est.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) zapacitu

Est. Caz in care va fi drum la nivel de 4 benzi in jurul aeroportului pana la T2 si de acolo se va continua spre A3 sau A0. Varianta nord e cam "Cargo-only". Am inteles ca se vorbea sa faca segmentul de A0 din apropierea OTP si sa faca nodul A3/A0 si nodul A0/OTP in prima faza. Dar nu s-au hotarat nicicum.

 


Re: Tronsonul Chitila - Voluntari (NORD) shoppy

Nu ma intrebati cu ce ocazie, dar s-a dat in sfarsit drumul la circulatia pe directa la giratoriul cu A3, adica banda aceasta(am modificat wikimapia): http://wikimapia.org/#lang=ro&lat=44.52...5&z=18&m=b

La giratoriul de la Gara Otopeni degeaba te gandesti ca vii pe vechiul traseu ca nu ai voie sa intrii in giratoriu, in fata la Automobile Bavaria este facut cu sens unic si blocat cu blocuri de beton, am modificat pe wikimapia http://wikimapia.org/#lang=ro&lat=44.53...9&z=19&m=b

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421884 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use