Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare și lărgire Centura București (DNCB)

 

Topic: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST)

815 posts, 309519 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 39 40 41 42 43 44 45  ... 59
 
 

📖 Pagination options
Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Pai nu a zis nimeni ca ar fi lucrarea terminata.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) zapacitu

Astazi asfaltau langa Rompetrol. Cred ca au terminat bucatica respectiva - pareau ca lucreaza cu spor si avant.
20161025_140653 - Copy.jpg (219.15 KB; downloaded 3675 times)

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) adila

shoppy wrote:
Pai nu a zis nimeni ca ar fi lucrarea terminata.


De terminat stiu, mai dureaza 2 ani  :x , dar doar ma intrebam ce au de gand sa faca pur si simplu. Cum bordurile se pun inainte de asfalt, ma intreb ce vor face in cazul de fata.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) shoppy

Aici sunt km intregi de asfalt fara bordura.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Marginea se poate reprofila, se poate face o rigola, sau sa se puna borduri, etc, depinde de situatie.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) mindmasster

Astazi asfaltau pe ploaie .

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Adrian Rosca

Si ce ploaie!

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) mindmasster

Pey doar am avut pana acum soare , cald si frumos si fix acum cand s - au deblocat toate lucrarile a inceput ploaia . "Am fost luati prin suprindere de acest heirup care se va face pana pe 1 dec ".

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) TibiV

Asta este eplicatia asfaltarii pe ploaie...
Asteptau "inspectia"...

http://www.cnadnr.ro/ro/comunicare/comunicate-de-presa/interes-general/evaluare-lucr%C4%83ri-centura-bucure%C5%9Fti-%C5%9Fi-varianta-de#/0

Evaluare lucrări Centura Bucureşti şi Varianta de Ocolire Craiova
26 Oct 2016 Interes general

Centura Bucureşti şi Varianta de Ocolire Craiova, două proiecte cu impact major derulate de CNAIR au fost evaluate din teren. A continuat astfel acţiunea de monitorizare şi control a obiectivelor aflate în execuţie.

Cătălin Homor, directorul general al CNAIR a declarat:

"Toate problemele care au condiţionat finalizarea lucrărilor la Centura Bucureşti, de la obţinerea avizelor/autorizaţiilor până la finalizarea exproprierilor, au fost rezolvate cu implicarea directă a companiei. Consider că acum, cu o mobilizare corespunzătoare a Antreprenorului, lucrările pot fi finalizate în vederea deschiderii traficului la 2 benzi. Având în vedere importanţa majoră a acestui proiect, am discutat constant  şi am solicitat Antreprenorului creşterea ritmul de execuţie şi asumarea termenelor stabilite.

Varianta ocolitoare Craiova este un alt obiectiv strategic, pe care îl monitorizăm constant. În momentul de faţă, pot spune că Antreprenorul nu s-a mobilizat suficient, înregistrând întârzieri nejustificate faţă de graficul de execuţie stabilit şi asumat. În aceste condiţii, i-am cerut imperativ Antreprenorului să reevalueze situaţia din şantier, să supramobilizeze şi mai ales să recupereze întârzierile înregistrate."

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Tavi

Cătălin Homor, directorul general al CNAIR a declarat:

"...Având în vedere importanţa majoră a acestui proiect, am discutat constant şi am solicitat Antreprenorului creşterea ritmul de execuţie şi asumarea termenelor stabilite.


D-aia asfaltau pe ploaie?? Horror lucrare, dl Homor! Sau asa ne pregatim de haloween? :popa:

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Techno1972

La Dragomiresti s-a dat drumul cumva la sensul giratoriu de pe pasaj, dar se circula tot ciudat pe acolo.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) mindmasster

Da, s-a dat drumul la giratoriu dar este mai rau ca inainte.  Se circula foarte greu prin el . Se sta la coada , tirurile pleaca greu din panta (sens DN7-A1) . Sper sa se finalizeze cat mai repede.

 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) t530

Centura Bucuresti (DNCB) intre DN7 si autostrada A1 la 30.10.2016



 


Re: Tronsonul Jilava - Chitila (VEST) Techno1972

Mai e mult pana departe, poate la anul in primavara sa se deschida intre Chiajna si Chitila, dar la cum se lucreaza...

 


Go to page:  1  ... 39 40 41 42 43 44 45  ... 59
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare și lărgire Centura București (DNCB)  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421772 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use