Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Șos. Pantelimon și pe Șos. Iancului (FINALIZAT mai 2022)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

2095 posts, 475116 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 131 132 133 134 135 136 137  ... 150
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Ăia de la Pantelimon au renunţat de mult la rame de metrou, la ei acostează de mult doar submarine...
:lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Poate s-a discutat, poate nu, dar restul de linie de pe Pantelimon se va reabilita candva? E prinsa in vreun proiect?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Care "rest de linie"?...
Toată linia a fost reabilitată și dată în funcţiune de vreo 2 ani...
Vezi vreo 25 de pagini în urmă.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Vezi că Șos.Pantelimon ține până la intersecția cu Ferdinand. Deci porțiunea de la Mega Mall până la Ferdinand. Pe unde circulă 14 și 36. La Ferdinand 14 face stânga pe Ferdinand iar 36 o ține înainte pe Ziduri Moși. Pantelimonul și Ziduri Moși sunt în prelungire cum ar veni.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Se refera la tronsonul Ferdinand - MegaMall. Raspunsul simplu este NU. Linia nu este prevazuta nicaieri, poate in PMUD, dar ala prevede muuuulte. Iar tramvaie noi nu vor circula pe 14 sau 36, deci :geek:.

Proiect de kakao cum numai Oprescu putea face. Inchizi un bulevard ani de zile si nu modernizezi macar pana la Iulia Hasdeu.

Daca moderniza si Videanu inelul central sau linia lui 21 asa, ne apuca batranetea. Uitati-va la 5: faci Tunari, apoi, DUPA ce este gata, bagi in modernizare Aerogarii, abia apoi, candva, Barbu Vacarescu, o linie care trebuia facuta cap coada. But wait: mai este si Armand Calinescu si Lascar de facut.

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Ca idee, Sos. Pantelimon tine putin dupa intersectia cu Ferdinand. Ma plimbam pe acolo acum cateva saptamani si am vazut placute. M-a mirat, si eu am crezut de cand ma stiu ca toata strada aia e doar Ziduri Mosi. Se pare ca nu.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Ai dreptate, așa e, dar mai mult încurcam omul,  aproximația asta e mai realistă cu Pantelimon până-n Ferdinand.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Stiu, aia era asa de amorul artei si de cultura generala :D Oricum, dupa cum ziceam m-a mirat si pe mine cand am vazut. E o mica ciudatenie.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului florin

ByOnu wrote:
Proiect de kakao cum numai Oprescu putea face. Inchizi un bulevard ani de zile si nu modernizezi macar pana la Iulia Hasdeu.

Daca moderniza si Videanu inelul central sau linia lui 21 asa, ne apuca batranetea. Uitati-va la 5: faci Tunari, apoi, DUPA ce este gata, bagi in modernizare Aerogarii, abia apoi, candva, Barbu Vacarescu, o linie care trebuia facuta cap coada. But wait: mai este si Armand Calinescu si Lascar de facut.


Să nu uităm de Vasile Milea, după ce a stat necirculată 7 ani de zile cât s-a făcut Pasajul Basarab abia acum și-au dat seama că trebuie reabilitată linia și acolo, adică facem iar varză 1/10 pe unul din cele mai aglomerate tronsoane. Penibil.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Sunt multe exemple de gandiri "strategice" dintr-astea si nu doar in Bucuresti. Ce mai conteaza... intrerupem iar tramvaiele sau le scurtam, bagam autobuze etc.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

Autobuzele este mult mai rentabile decat tramvaiele.
Ai cumparat/vandut vreodata o galeata de curent ?!.... Mai ales la 750... Nu iti cumpara nimeni mizeria asta !

:lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Sincer nu cred ca mai sunt furturi de motorina cum erau odata. Cred ca explicatia e ca autobuzele este mai simplu de folosit. Nu necesita linie, catenara etc. Nu trebuie sa sapi, nu trebuie sa investesti in depouri, ajunge un cotet si intra 50. Plus ca sunt mai ieftine. Prostesti pe prosti. Nu conteaza ca stau in trafic, ca n-au banda dedicata.... Doar nu stau nici stabii din STB nici aia din PMB. Stau prostii.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Vă rog să vă comportați civilizat față de gramatica limbii române.   :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

 


Go to page:  1  ... 131 132 133 134 135 136 137  ... 150
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Șos. Pantelimon și pe Șos. Iancului (FINALIZAT mai 2022)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use