Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Șos. Pantelimon și pe Șos. Iancului (FINALIZAT mai 2022)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

2095 posts, 479676 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 107 108 109 110 111 112 113  ... 150
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Sava_6115-6315

Proba cu bidirectionalul? Pe ce fir?  :shock: Hai  sa zicem  ca facem proba ciobaneste cu un bidirectional intrand pe fiecare fir de la Delfinului.  Si pe urma?? Asteptam ca pe Liviu Rebreanu,  sa termine lucrarea!  Sa fim  seriosi! Fara statia de la Granitului finalizata cu un capat "Y" nu cred ca are rost sa visam.... :popa:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

Daca nu faci receptia la niste lucrari ca sa fie facturate pe bune de unde bani sa continui?  :twisted: Faci proba, functioneaza, iei banu' mergi mai departe. Doar nu crezi ca or sa vina radionii cu bani de acasa in mijlocul campaniei electorale...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Sava_6115-6315

Radonii nici nu prea mai  au cu ce sa vina de acasa.... S-au reprofilat pe carpeli gen betonat/asfaltat alei/parcari printre blocuri.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

Daa, sigur n-au... ca banii i-au bagat in politica. :twisted: Acu' ma intreb ce mare branza sa bage un incarcator frontal sa prelungeasca santul pentru linii cu 15-20 metri. Doar ia pamantul de colea si il arunca in marele gropan putin mai la dreapta.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

Mda... se fasaie inca o goanga a primaresei, cum ca s-ar circula cu tramvaiul la Granitul pana la sfarsitul anului. Azi inca se lucra la macaze la Delfinului. Radionii pe post de paznici de la Granitul au finalizat ultimele amortizoare (este facuta si umplutura de pamant) dar tot pe ele calare stateau. Ma intreb daca reusesc sa stea acolo pana la primavara.  :twisted: Imsatii... au cam disparut. La alimentarile de la sectia 9 si Pantelimon 352 nimic nou. Nacelele sunt nemiscate, una la Pantelimon 352 si una la Delfinului.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

Singura veste buna este ca IMSAT nu si-a luat inca nacelele de pe Pantelimon, deci probabil se intentioneaza totusi executarea alimentarilor catenarei... intr-un viitor apropiat. Sper sa fie apropiat like... pana vineri.   :evil:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

Vestea extrem de proasta este ca IMSATII si-au luat nacele si tot calabalacul si s-au dus. Fara sa faca alimentarile catenarei.
Vestea deloc buna este ca desi radionii au mazgalit trecerea de pietoni de la Granitul mai acana si au mai desenat ceva pe asfalt cum pe unde sa vina bordurile noi... azi in miezul zilei nu era nimeni acolo iar materiale oha!
Ca o observatie la Granitul daca ma iau dupa mazgalelile de pe asfalt se intentioneaza o eradicare a benzii 3 in dreptul refugiului de tramvai, adica ce vine in banda 3 sa aiba functiune strict stanga, intoarcere peste liniile de tramvai, inainte avand drumul blocat!  :shock:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Ai cumva o poza ca sa vedem cum se termina acum liniile de tramvai la Granitul? Multumiri anticipate.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313
















Pe aici vine bordura.  :twisted:


















 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

:bere: Lasa mai bine sa nu puna bordura aia acuma, ar fi ca  :twisted:
Eu cred ca radionii o sa-si ia clemele de la amortizoare, eventual sa mai niveleze nitel pamantul acolo si cam asta e cu lucrarile pe anul asta.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Adrian Rosca wrote:
Pe madam n-o intereseaza "nimicurile" astea de lucrari. Daca nu e vizibilitate si expunere media, nimic nu e. Deci anul asta doar Arcul de Triumf si eventual spitalul Gomoiu.


Acuratete de doar 50%, asta e: Primarul general al Capitalei promite finalizarea „în câteva luni” a lucrărilor la Spitalul de Copii „Dr. Victor Gomoiu”

http://www.capital.ro/primarul-general-...-spit.html

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

Poi la Gomoiu mai exista o sansa macar teoretica, pentru ca au aparut niste rotarytzi cu casti pe acolo, dar pe Pantelimon nexam. Imsatii au ajuns in DT.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 133 313

Rotarytzii de la Gomoiu care cati au fost nu stiu dar nu mai sunt.
In alta ordine de idei... imi iau libertatea sa declar inchis sezonul la Pantelimoane-Radioane" pe 2016. Ma gandesc sa le fac si o coliva.  :twisted:
De asemenea imi mai iau libertatea sa dau copy-paste la urarea lui guru pentru madam primar mincinovschi si anume "notre poules dans votre cour".

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Adrian Rosca wrote:
Eu cred ca radionii o sa-si ia clemele de la amortizoare, eventual sa mai niveleze nitel pamantul acolo si cam asta e cu lucrarile pe anul asta.


Exact ce ziceam, clemele au disparut, iar pamantul in zona respectiva parca a mai fost nivelat putin. In rest nimic.

 


Go to page:  1  ... 107 108 109 110 111 112 113  ... 150
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Șos. Pantelimon și pe Șos. Iancului (FINALIZAT mai 2022)  • 
Choose destination

Since our 2295 forum members have written 421843 posts in 5255 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use