Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Șos. Pantelimon și pe Șos. Iancului (FINALIZAT mai 2022)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

2095 posts, 477203 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 109 110 111 112 113 114 115  ... 150
 
 

📖 Pagination options

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

Eeee... Mercedesul ala mare si alb poate sa fie si o duba, nu Citaro! :lol:
Bine ca nu le avem albastre ca aia din Budapesta, ca acel Mercedes mare si albastru putea sa fie duba jandarmeriei... :lol: :bere:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

... care odata se numea GODZILA.
Putini stiu asta, adica cei care au facut armata la Jandarmi.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Saint666

Ieri am vazut in intersectia de la Delfinului 2 muncitori care curatau cu o ranga pamantul dintre sinele de tramvai nefolosite.
Probabil o sa mai faca asta de cateva ori pana o sa si circule ceva pe acolo...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Sava_6115-6315

Ieri, 9 mai, centrul intersectiei de la Delfinului era inconjurat de balize, iar in mijloc strajuia un Telemac. Practic liniile de tramvai au fost eliberate de parcangii. In schimb, la Granitului nici o miscare la groapa sau la liniile de tramvai.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Linia de la Delfinului pana la Granitul e utilizabila? Daca da, de ce nu fac un rond temporar si dau drumul la tramvaie? Ah, stiu. Ca sunt incapabili dar nici n-au tramvaie....

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului zapacitu

Pentru ca e la fel de multa munca sa faca unui final.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului danutzu_2910

@Puss in Boots
Si unde il face pe ala temporat?
In groapa aia de la Granitul?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Puss in Boots

Nu cunosc realitatea din teren 100%, ma gandeam ca poate e vreo posibilitate de injghebare a unei chestii temporare. Daca nu, nu. Asta oricum ma face sa ma gandesc ca Bucurestiului i-ar prinde bine sa aiba mai multe bidirectionale decat are. Cu mult mai multe.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Era in plan un macaz californian la Granitul si mutarea lui 5 de pe Tunari - Sf. Gheorge pe Stefan cel Mare - Iancului - Pantelimon (lucru care pe mine, destul de egoist, m-ar deranja.) Nu vad de ce ai lega Baneasa de Pantelimon cand mi se pare normal sa il lasi conectact cu centrul pentru a fi util cat mai multor oameni, nu doar zecilor de pensionari care coboara la casa de pensii. Zau, 5 dupa Stefan cel Mare devine linie de asiatati. Toata lumea intreba pe toata cum ajunge la nu stiu ce institutie, ba pentru pensie, ba pentru ajutor, etc.

Cat despre bidirectionale, eu cred ca avem suficiente daca lucrarile la liniile de tramvai n-ar dura atat de mult. Bidirectionalele au si capacitate mai redusa fata de un V3A normal.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Ei vor bidirectionale pe o singura linie, deci linia incepe de la un Californian si se termina la alalaltu, oriunde ar fi plasate ele.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului Sava_6115-6315

Situatia este in pom la Granitului: nu avem nici un macaz, linia se termina la intrarea in vechea statie, iar groapa asteapta ceva ploi si muuult peste.  In schimb la Morarilor am observat ca firul spre Granitului este legat la statia electrica si inclusiv bucata dinspre capat dupa separator. Din pacate, catenara se termina inainte de Granitului, ceea ce face posibila circulatia doar pana la Spitalul Sf. Pantelimon... In rest avem doar noroaie si buruieni....

Deci tovarasa viseaza cai verzi pe pereti cu pendule pentru  2 statii la 10-15 minute.. Chiar nu gaseste RATB 3 bidirectionale pana la Iancului si un Y provizoriu montat la Delfinului? Altfel  nu vad  vreo  sansa sa avem tramvaie pe aici in urmatorii 2-3 ani...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului dimitryyyy

Astazi un bidirectional a facut probe in intesectia de la Delfinului si 50m dupa ...... Va urma.  :lol:

 


  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului lucica

Din ce stiu,proprietarul ar fi castigat terenul la fond,primaria i-ar fi propus un pret,proprietarul ar fi refuzat,procesul fiind inca pe rol.

 


Go to page:  1  ... 109 110 111 112 113 114 115  ... 150
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Șos. Pantelimon și pe Șos. Iancului (FINALIZAT mai 2022)  • 
Choose destination

Since our 2288 forum members have written 421190 posts in 5246 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use