Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Șos. Pantelimon și pe Șos. Iancului (FINALIZAT mai 2022)

 

Topic: Discuții pe baza lucrărilor și a proiectului

2095 posts, 475154 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 130 131 132 133 134 135 136  ... 150
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului nathalael

Au un timp minim de verde pentru masini. Daca apesi pe buton inainte sa treaca acel timp de la ultimul rosu, doar memoreaza comanda si asteapta sa treaca acel timp. Daca apesi dupa ce a trecut acel timp se face rosu in cateva secunde, in functie de ce delay are.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

Așa e logic să fie.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului essco

Presupunem ca e asa. Atunci, ce rost au senzorii ingropati sub asfalt?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Transmit in dispecerat volumul de trafic si viteza medie.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 1689

Si de acolo se duc fix la /dev/null

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

"...parcare subterană cu regim de înălțime 2 niveluri subterane ... s-a constatat că pânza freatică depășește cota fundațiilor și acționează ca o presiune hidrostatică asupra pereților de incintă și a radierului"

Hotnews


Ha? Pai si metroul cum se face?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului PTMZ

Momentan, proiectul îl limitează la Piața Iancului. Motivul: reabilitarea liniilor de tramvai din zonă. Asta găsești pe Wikipedia la M5.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

Asa e trecut in PMUD.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului andrei11

#PTMZ n-am înțeles ce ai vrut să spui cu  ultima afirmație. Ce proiect se limitează la Piața Iancului, din ce direcție  și ce legătură are cu parcarea de la Cora și cu M 5 ?

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Park&Ride-ul ala are o singura problema, e prea aproape de parcarea gratuita de la mall...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului PTMZ

andrei11 wrote:
#PTMZ n-am înțeles ce ai vrut să spui cu  ultima afirmație. Ce proiect se limitează la Piața Iancului, din ce direcție  și ce legătură are cu parcarea de la Cora și cu M 5 ?

Spuneam despre M5. Ca un răspuns la întrebarea userului #ByOnu, am spus că proiectul M5 de după Eroilor 2 se oprește la Piața Iancului. Scuze pentru contextul neclar :oops:

 



Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

Multumesc frumos, :bere: stiu cum e cu M5 si stiu ca n-ajunge in Pantelimon mai devreme de 2035. Nici nu insinuam asta.

Spun doar ca nu cred ca problema cu hidroizolatia este chiar asa cum ne-o pun ei pe tava. N-au vrut subteran ca era mai scump, nicidecum imposibil de facut. :roll:

;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului 1689

Vai, dar ce iepuras alb am gasit in joben. Pinza freatica !!
Soc si panica !
Sa inchidem urgent depoul Pantelimon, pina nu vine apa peste el.

 


Go to page:  1  ... 130 131 132 133 134 135 136  ... 150
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizarea sistemului rutier și a liniilor de tramvai pe Șos. Pantelimon și pe Șos. Iancului (FINALIZAT mai 2022)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420538 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use