Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovVehiculele altor operatori

 

Topic: C & I

52 posts, 34892 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Utilizator anonim

Azi a aparut pe aceasta ruta si un autobuz Renault (dinainte de Irisbus Agora) galben cu primaria Chiajna pe el, un prim pas spre un transport mai civilizat pe ruta asta...

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Dr2005

Este un Renault R312, al firmei C&I Comserv... l-au adus prin 2009 (probabil au adus 2 bucăţi), după ce au casat cele două Rocar U312 (probabil odată cu pierderea traseului pe care cele 2 circulau sau cu modificarea contractului pentru vehicule de minim 10 locuri în loc de minim 22). E adus din Montpellier, unde a avut numărul #419.
Poza e din februarie 2010, în autobaza celor de la C&I.

B-13-HPV-001.jpg


Prin Bucureşti mai există cel puţin unul la fel, B-14-YKE, ex-Montpellier #403. Oare şi el tot al C&I o fi?

B-14-IKE-001.jpg


B-14-IKE-002.jpgDr2005
 €

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Utilizator anonim

Deci nu ar fi exclus ca si al doilea sa ajunga tot la Primaria Chiajna daca e tot la C&I.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Dr2005

Acum văd că pe al 2lea scrie www.bustrans.ro ... deci nu e al C&I.
Apropo de Bustrans, la ei pe site scrie că au 4 autobuze Renault şi Neoplan... Neoplanele le am (B-28-YKE, B-29-IKE), am un Renault (B-14-YKE)... care o fi al 4lea?€

 


Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna autob368

„În loc să plătesc 50.000 de lei lunar la RATB, iar mai mult de jumate din oameni să meargă pe blat, am băgat maxi-taxi. Patru autobuze mari şi două mici aduc 10% din încasări la bugetul local", se laudă primarul comunei Chiajna, Mircea Minea.
Consătenii lui nu sunt de aceeaşi părere. „De când a scos RATB suferim. Aşteptăm câte jumătate de oră în staţie. Şoferii nu pleacă până nu se umple microbuzul", spune Ruxandra Ciuşcanu.€

http://www.adevarul.ro/locale/bucuresti ... 58168.html

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Tom

La ce ora a fost facuta poza, daca a fost facuta astazi? La ora 19 tot acolo statea. O fi defect sau asteapta suporterii echipei de fÏ…tbol? Ca fapt divers, la aceeasi ora 19, o trotineta galbena statea in statia de pe Uverturii, HPV'ul (ce numar frumos cu nume de boala cu transmitere sexuala :lol: ) statea tot unde e si in poza de mai sus, iar in statie pe bulevardul Julius Maniacus statea o trotineta alba, in timp ce alta trotineta alba oprea in statie in fata ei. Cam mare risipa de masini... :evil:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Utilizator anonim

E facuta in jur de 13:40.

 


Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Gabi23

Cel putin intre 15 (cand l-am pozat si eu, dar nu mai are rost sa pun poza) si 17.30 era parcat acolo. Tot pe la 15, o masina a celor de la C&I era defecta, in statia de plecare de la Lujerului, si calatorii asteptau bombanind alta in loc...

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Tom

In comuna "aceea" a stat parcat cateva zile un otobel defect, parea ca avea ceva la roti. O fi acelasi care s'a stricat si astazi? Oricum, "HPV" si un "CDI galben liberal" stationau tot in zona. E bine, 1 din 2 otobele galbene, 1 din 1 HPV'uri si 1 din maximum 3 otobele albe.

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Tom

Interesant este ca urmeaza traseul liniei 406 in Rosu, nu merge direct pe soseaua principala in directia Chiajna cum faceau inainte dubele.
edit Un aspect nu stiu daca pozitiv, dar nici negativ nu pare a fi, este ca la venirea spre oras, se strecoara pe stradute, probabil pe Orsova. Am vazut chiar autobuze galbene venind pe Virtutii spre capatul dela Lujerului.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Utilizator anonim

Azi am vazut un nou vehicul pe ruta asta, un Mercedes Midibus, ceva de genul celui din poza, normal tot galben.

foto_sys_Afbeeldingen_Afbeelding_397.jpg (65.62 KB; downloaded 7113 times)

 


Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Gabi23

Iar eu azi am vazut un autobuz modelul cum era B-13-HPV, dar acum are numar B-100-*** (nu am retinut exact si eram ocupat cu ceva ca sa ii fac si poza)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Tom

Declaratia unui calator cu abonament (el zice ca in sensul propriu al cuvantului) la acest traseu: "autobuzele vin foarte bine, mai putin sambata si duminica". Eu tot trec pe acolo si ma intalnesc cel putin cu unul sau doua autobuze galbene in fiecare sens.
Marea problema apare pe Uverturii, pe care am vazut ca o fenteaza la venirea spre Bucuresti, mergand pe str. Orsova :twisted:

 


Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna autob368

Intr-adevar circula bine masinile lui Mitrea  :evil:  : intervale de cca 10 minute intre masini, iar ca o observatie, cel putin de vreo saptamana nu am mai vazut fostele dube C&I la traseu, ci doar midibuzele Primariei Chiajna. Sau doar mi s-a parut?  :roll:

 


Go to page:  1 2 3 4
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Vehiculele altor operatori  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420791 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use