Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovVehiculele altor operatori

 

Topic: C & I

52 posts, 34873 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4
 
 

📖 Pagination options
  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Tom

Nu le-am mai vazut nici eu.
Pe primar il cheama Mircea Minea, nu Mitrea.

 


Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Dominatrix

Da, dar firma C&I nu e controlata de Miron Mitrea? Eu asa stiam. Sa nu uitam ca firma asta a aparut pe vremea cand Mitrea era ministrul al transporturilor. Cand s-au desfiintat liniile preorasenesti de la RATB, firma C&I a pus mana pe unele dintre cele mai grele trasee, precum cele de Chiajna sau Chitila, unde RATB circula cu autobuze pline la 10-15 minute la orele de varf. Deci transportul public asigurat de RATB in Ilfov nu e chiar asa un dezastru financiar cum vor unii sa lase impresia.

 


Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Gabi23

Utilizator anonim wrote:
Azi am vazut un nou vehicul pe ruta asta, un Mercedes Midibus, ceva de genul celui din poza, normal tot galben.

E defapt un Volkswagen, nu Mercedes  ;).

B 20 CDI - 18.05.2011.JPG (629.98 KB; downloaded 11009 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Utilizator anonim

L-ai pozat si din spate ? Are spate de Mercedes, cu stopuri de Mercedes, aproape identice cu cele de pe Citaro.  :lol:

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Dr2005

Probabil e făcut cu caroserie de Cibro, că asta face C&I-ul.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Dr2005

Am rezolvat şi problema Igero-urilor Maxi: http://www.ziuacargo.ro/articol/125/Made-in-Romania

Sunt începute în 2004, dorindu-se a fi un proiect nou... între timp, Igescu a făcut contractul cu Romanul şi a fost oprită munca la cele 2 autobuze. După rezilierea contractului cu Roman, au fost finalizate în incinta Romprim prin 2009 - 2010 şi, după omologare şi alte etape, prin 2011 au ajuns la C&I.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Utilizator anonim

A aparut si B 43 CDI. Dimineata era "la traseu" iar acum o ora se odihnea la Apusului.

DSC05916.JPG (483.7 KB; downloaded 11054 times)


DSC05915.JPG (470.14 KB; downloaded 10980 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Utilizator anonim

Ieri am mers cu B 20 CDI si dupa cu unul din Igerouri, primul m-a lasat surprins, cand nu e aglomeratie este chiar decenta masina, interiorul destul de bine organizat, 100% LF, normal cu scaune majoritatea cocotate, dar e bine. In schimb Igeroul este o hoarda nenorocita, suspensii foarte rigide, interiorul deja e praf si motorul scoate un sunet ciudat.
Oricum fata de alte legaturi, traseul Lujerului - Chiajna este chiar decent la capitolul vehicule si frecventa (cam 15-20 min am vazut).

 


Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Axel

B-123-CDI la statia Pasaj Lujerului.
DSC00896.JPG (118.34 KB; downloaded 10912 times)
DSC00897.JPG (88.04 KB; downloaded 10854 times)

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Transport intre Cartierul Militari si Dudu/Chiajna Utilizator anonim

La ora actuala parcul liniei Lujerului - Chiajna este format din Cibro B 18 CDI, B 43 CDI, Elcar B-122-CDI, B-123-CDI si autobuzul Renault B-13-HPV. La ora de varf se circula la 10-15 minute si sunt 4 masini pe traseu. Circula pline aproape permanent, asa ca pe viitor probabil vor mai aduce masini pe aceasta ruta.

 


Transport intre Cartierul Berceni si Comuna Berceni Axel

Separe ca si pe ex-linia RATB 418 au inceput sa circule autobuze/midibuze ca cele de pe ruta 406-Lujerului-Chiajna.
Astazi 19.10.2011. am capturat midibuzul Mercedes Cibro B-20-CDI.
Scuzati calitatea pozelor eram intr-un 232.  
DSC04038.JPG (77.01 KB; downloaded 6692 times)
DSC04036.JPG (64.79 KB; downloaded 6676 times)

 


Re: Transport intre Cartierul Berceni si Comuna Berceni misterr

Le-am văzut mai demult anul ăsta, le-am văzut chiar la capătul din comuna Berceni, cînd mă plimbam într-o duminică cu mașina, și chiar am zis: „Uite dom'le ce-a fost în stare să facă Primăria Berceni! Bravo lor!”

 



Re: Transport intre Cartierul Berceni si Comuna Berceni nokia2110

Acele microbuze/midibuze sunt închiriate, nu? Chiar dacă nu-s prea sigur în caz de impact, cred că-s mai confortabile decât dubele

 


Go to page:  1 2 3 4
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Vehiculele altor operatori  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420653 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use